تنظیمات عمومی انجمن ها

Started by mrtarkhan, November 15, 2012, 02:53:40 PM

Previous topic - Next topic

mrtarkhan


قالب جاری: با کلیک بر روی (تغییر)  به صفحه ای هدایت می شوید که برای هر قالب دو گزینه دارد. پیشنمایش و انتخاب این قالب که کاملا واضح هستند. در مورد قالب های انجمن خود از مدیر سایت سوال کنید.

فرمت زمانی: می توانید از لیست حالت انتخاب یک گزینه را انتخاب کنید یا روی علامت سوال کناری این گزینه کلیک کنید تا صفحه ی راهنما برای شما باز شود و یک حالت دلخواه ایجاد کنید. با این کار تمام زمان ها به صورتی که شما انتخاب می کنید برای شما به نمایش گذاشته می شود. برای مثال عبارت زیر نشان دهنده "۲۳ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۲:۵۲" است.
%d %B %Y - %H:%M

اختلاف زمانی با سرور: روی تشخیص خودکار کلیک کنید تا SMF بر اساس سیستم شما اختلاف را با سرور تشخیص دهد یا اینکه در کادر اختلاف را بنویسید. توصیه می شود این گزینه را رها کرده و به مدیر سایت بسپارید تا اختلاف پیش فرض را تعیین کنید.

نمایش توضیحات انجمن در داخل هر انجمن: اگر تیک این گزینه را فعال کنید، توصیحات که زیر هر انجمن در صفحه فهرست مشاهده می کنید، به صورت یک کادر در صفحه همان انجمن نیز نشان داده می شود. برای مثال شکل 1-2 را در نظر بگیرید. در شاخه آزمایشی انجمن آزمایشی دارای یک توضیح است (این انجمن بطور آزمایشی ایجاد شده است. شما در این انجمن می توانید موضوع جدیدی را ایجاد نمایید). با کلیک بر روی انجمن آزمایشی به صفحه ای هدایت می شوید که حاوی زیرانجمن ها و موضوعات آن انجمن است. اگر این گزینه فعال باشد، توضیح داخل پرانتز (معمولا در بالای صفحه و زیر انجمن های زیرگروه) در داخل یک کادر نشان داده می شود.

همیشه زیر گروه انجمن ها را در همه صفحات انجمن اصلی نمایش بده. ( نه فقط در صفحه اول انجمن): هر صفحه ای که در یک انجمن وجود دارد، شامل لیستی از انجمن های زیرگروه همان انجمن است (اگر وجود داشته باشد). اگر این گزینه غیرفعال باشد، لیست فقط در صفحه نخست نشان داده می شود.

به جای منوی لیستی از منوی ثابت استفاده کن (در صورت ممکن): منوهای ثابت معمولا در کنار صفحه قرار می گیرند و تمام گزینه ها را نشان می دهند. اما منوهای لیستی پایین آمدنی مجموعه اصلی را نشان می دهد و با حرکت دادن موس روی هر گزینه لیست منوهای زیرگروه نشان داده می شود. (در شکل 1-8 منوی مشخصات از نوع لیستی و مشخصات شخصی در سمت راست از نوع ثابت می باشد)

شکل 1-8

پس از ارسال موضوع جدید ، مرا به موضوع منتقل کن: اگر این گزینه را فعال کنید، در ارسال پاسخ به یک موضوع و یا ایجاد یک موضوع پس از کلیک بر روی دکمه ارسال شما مجددا به موضوع منتقل می شوید. یک واحد به شمارشگر مشاهده های آن موضوع اضافه می شود. آخرین نوشته (یعنی ارسال شما) پیش روی شما قرار می گیرد. اگر غیر فعال باشد، به انجمن حاوی موضوع منتقل می شوید و عناوین موضوعات پیش روی شما قرار می گیرد.

عدم دادن هشدار در هنگام ارسال در صورت پاسخ جدید توسط دیگران: هنگامی که کاربر A در حال پاسخ به یک موضوع، در صفحه پاسخ مشغول تایپ است، کاربر B یک پاسخ به موضوع ارسال می کند. زمانی که کاربر A روی دکمه ارسال کلیک کند SMF به او هشدار می دهد که موضوع تغییر و یک ارسال به آن اضافه شده و پاسخ A را ارسال نمی کند. در این شرایط می توانید پاسخ ارسال شده B را کمی پایین تر از ویرایشگر پاسخ سریع در قسمت خلاصه موضوع ببینید. حال می توانید پاسخ خود را ارسال کنید. فعال کردن این پارامتر زمانی توصیه می شود که تعداد کاربران زیاد و تعداد ارسال های یک موضوع در یک زمان زیاد باشد و شما مرتبا با خطا رو به رو شوید.

ارسال های کاربران لیست سیاه من را نشان نده: اگر این پارامتر را فعال کنید، ارسال ها و موضوعات کاربرانی که در لیست سیاه (بعدا توضیح داده می شود) شما قرار دارند برای شما نشان داده نمی شود.
همیشه موضوع های جدید بالاتر از همه قرار بگیرند: اگر این پارامتر را فعال کنید، ترتیب قرار گرفتن ارسال ها برعکس می شود. در واقع معمولا وقتی به یک موضوع پاسخی را ارسال می کنید زیر آخرین پاسخ قرار می گیرد و این روند ادامه می یابد تا موضوع به صفحات تقسیم شود که آخرین ارسال، یعنی جدید ترین ارسال در آخرین صفحه قرار می گیرد. اما اگر این پارامتر را فعال کنید، ترتیب عکس شده و هر ارسال در بالای آخرین ارسال قرار می گیرد طوری که آخرین ارسال در صفحه ی اول موضوع و در بالای همه ی ارسال ها قرار دارد. یک مثال: اگر پارامتر فعال باشد مثل این است که صفحه ای را از پایین به بالا بخوانید که معمولا از بالا به پایین می خوانند. البته این گزینه کاربرد های خاص خود را دارد، مثلا اگر بخواهید یک بحث را از ابتدا تا انتها بخوانید و دارای ارسال های زیاد و صفحات زیاد باشد، شاید فعال کردن این پارامتر مناسب باشد!

نمایش ویرایشگر WYSIWYG به صورت پیش فرض: ویرایشگر WYSIWYG یک ویرایشگر پویا است. در این ویرایشگر از هیچ کدی استفاده نمی شود! در این مورد در قسمت ارسال داده ها بیشتر توضیح داده می شود، تنها یک مثال آورده می شود. فرض کنید می خواهید یک کلمه را به صورت پررنگ بنویسید، در ویرایشگر معمولی SMF کلمه را باید بین تگ های [ B ] بنویسید. (این نگ ها را تگ های بولتن می گویند که در انجمن ها استفاده می شود، بعدا توضیح داده می شوند) اما وقتی از ویرایگر WYSIWYG استفاده می کنید، دیگر نیازی به استفاده از این تگ ها نیست. با این ویژگی مثل این است که از یک نرم افزار مثل ورد یا OpenOffice استفاده کنید.

نکته: WYSIWYG مخفف What You See Is What You Get به ویرایشگرهای فوق الذکر گفته می شود. کلمه ای برای معادل آن انتخاب نشده است چرا که این کلمه خود مخفف یک جمله است. اما می شود ویرایشگرهای صفحه ای را برای آن به کار برد که مرسوم نیست.

نمایش پیوند های مدیریت در صفحات داخلی انجمن ها: معمولا این پارامتر برای شما اهمیت زیادی ندارد اگر دسترسی های شما محدود باشد. اما اگر دسترسی هایی مثل قفل کردن موضوع یا انتقال موضوع داشته باشید و یکی از گزینه های لیست حالت انتخاب این پارامتر را انتخاب کنید، علاوه بر نمایش پیوند های مدیریتی در صفحات موضوعات در صفحات انجمن ها نیز می توانید این پیوندها را ببینید. یک مثال کاربردی: می خواهید چند موضوع را یکی کنید و آن ها را در هم ادغام کنید. کافیست موضوع ها را انتخاب کنید و از لیست پیوندهای مدیریتی، گزینه مناسب را انتخاب کنید!

نویسنده: MrTarkhan - SMFGROUP
هر پرسش خردمند، نيمي از پاسخ را در خود دارد.((سليمان ابن گاويرول))

Advertisement: