News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Google Search: Δεν εμφανίζει τα post του site! Βοήθεια!

Started by GodmanGen, August 30, 2013, 07:44:25 PM

Previous topic - Next topic

GodmanGen

Γεία σας, μιλάω για την παρακάτω ιστοσελίδα: hxxp:psvitagr.net [nonactive]
Την έχουμε απο το Μάιο και είναι κανονικά δηλωμένη σε Google Webmaster!
Στην αναζήτηση εμφανίζεται κανονικά η αρχική σελίδα και κάποια λινκς αλλά όχι τα posts.
Μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει να βρούμε το πρόβλημα?! Ευχαριστώ!

agridoc

Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Με αναζήτηση για PSVitaGR.net και επιλογή του περισσότερα links από το site δίνει links για αρκετά μηνύματα που εμφανίζονται κανονικά.
https://www.google.gr/search?q=PSVitaGR.net+site:psvitagr.net
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

GodmanGen

Quote from: agridoc on September 01, 2013, 01:50:49 AM
Δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Με αναζήτηση για hxxp:psvitagr.net [nonactive] και επιλογή του περισσότερα links από το site δίνει links για αρκετά μηνύματα που εμφανίζονται κανονικά.
hxxp:www.google.gr/search?q=PSVitaGR.net+site:psvitagr.net&client=firefox-a&hs=I01&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=658 [nonactive]

Ναί αλλά δεν εμφανίζει τα νέα post! Αυτά τα εμφανίζει γιατί κάναμε sitemap.
Για παράδειγμα: Ένα νέο ποστ (Νέα υποχρεωτική ενημέρωση για το PS Vita σε 2.61) (hxxp:psvitagr.net/index.php?topic=129.0 [nonactive])
Με βάση τον τίτλο ή το url για αναζήτηση δεν το εμφανίζει hxxp:www.google.gr/search?q=http://psvitagr.net/index.php%3Ftopic%3D129.0&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:el:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=WUEjUuGuE7KQ7Aa94oGwBg. [nonactive]

GodmanGen

Επίσης για sitemap βάλαμε /index.php?type=rss;action=.xml  , είχαμε δοκιμάσει κι'άλλα mods αλλά δεν είχαν καλό αποτέλεσμα!
Ευχαριστώ!

gvhools

αν εννοείς ότι δεν πάει κατευθείαν στην δημοσίευση αλλά σε κάποιο Link μέσα στο φόρουμ,το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα...δεν ξέρω τον λόγο αλλά δεν με ανησυχεί...!
όσο αφορά το /index.php?type=rss;action=.xml , δεν είναι sitemap αλλά τα rss,το sitemap θα πρέπει να το δώσεις και στην Google και καλό θα είναι να φαίνεται και μέσα στην σελίδα.
το mod που έχω προσθέσει για sitemap είναι: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3393
SMF: 2.0.2
Εμφάνιση: Vertex
Mods:
SimplePortal    2.3.5
Ohara YouTube Embed    1.0
Blue Smiley    1.0
RSS Feed Icon    1.1
Stop Forum Spam    1.0
Ad Managment    3.0.1
---------------------------------
Ελληνική κοινότητα ZorinOs

agridoc

  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

GodmanGen

Quote from: gvhools on September 01, 2013, 04:49:13 PM
αν εννοείς ότι δεν πάει κατευθείαν στην δημοσίευση αλλά σε κάποιο Link μέσα στο φόρουμ,το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα...δεν ξέρω τον λόγο αλλά δεν με ανησυχεί...!
όσο αφορά το /index.php?type=rss;action=.xml , δεν είναι sitemap αλλά τα rss,το sitemap θα πρέπει να το δώσεις και στην Google και καλό θα είναι να φαίνεται και μέσα στην σελίδα.
το mod που έχω προσθέσει για sitemap είναι: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3393

Τό έχω δοκιμάσει το mod, το είχα και στις αρχές αλλά μετά δεν εμφάνιζε ούτε να λινκ στην αναζήτηση και έτσι τα έβγαλα τα sitemap!

GodmanGen

Quote from: agridoc on September 01, 2013, 11:56:39 PM
Οσο περνάει ο χρόνος θα βελτιώνεται.

Μακάρι, είναι αρκετά καλό και βολικό σαν cms.   Και το καλύτερο είναι ότι υπάρχει σχετικά αρκετά μεγάλη συμμετοχή των Ελλήνων  :)
Αν το seo management του γίνει σαν το vbulletin θα είναι τέλειο!

agridoc

Οταν έγραψα "Οσο περνάει ο χρόνος θα βελτιώνεται" εννοούσα το Google.

CMS εννοείς το Simple  Portal φαντάζομαι. Δεν νομίζω οτι παίζει κάποιο ρόλο, το SMF είναι η βασική πλατφόρμα. Για CMS είμαι στην ομάδα του Tiny Portal.
  For Greek aeromodellers and our friends around the world  - Greek Button sets for SMF - Greeklish to Greek mod
Δeν αφιερώνω χρόνο για μηνύματα σε greeklish.

Advertisement: