Özel Avatar Dizini Ayarlama

Started by fatyhxd41, March 18, 2014, 04:46:29 AM

Previous topic - Next topic

fatyhxd41

UYARI: Rehber sahibi bu işlemi yaptıktan sonra hitlerinin %75 oranında düştüğünü belirtiyor. Bu işlemin sorumluluğu tamamen size aittir.

Neden bunu yapalım? Çünkü normal bir şekilde avatar yüklediğinizde SMF bunu bir eklentiymişçesine yüklüyor ve her avatar gösteriminde avatarı indirmek için index.php'ye başvuruyor.

Adım 1: İlk olarak forum dizinimizde yeni avatar klasörümüzü oluşturuyoruz. Mesela ona avatarlar adını verelim.

Adım 2: Yönetim > Forum > Eklentiler ve Avatarlar > Avatar Ayarları kısmına geçiyoruz.

Adım 3: Sayfanın alt kısmında Yüklenebilir Avatarlar bölümü var. Oradan "Avatarı yükle..." seçeneğini "Belirli dizine" olarak değiştiriyoruz.

Adım 4: Yükleme Dizini yazan yere sitemizin dizin adresini yazıyoruz. Örneğin: /var/www/vhosts/siteadresiniz.com/subdomains/forum/httpdocs/avatarlar/ (Ben subdomain olarak kullandığım için bu şekilde, subdomainsiz olarak şöyle olması gerekir: /var/www/vhosts/siteadresiniz.com/httpdocs/avatarlar/)

Adım 5: Yükleme Adresi kısmına da yine aynı avatarlar klasörünün bu sefer direkt adresini yazıyoruz. Örnek: Subdomain forum kullanıyorsanız: http://forum.siteadiresi.com/avatarlar yada normal ise: http://www.siteadresi.com/avatarlar

Hepsi bu kadar. Ayarları kaydedin ve yeni avatarınızı yükleyin. Yüklediğiniz avatar, forum dizininizdeki avatarlar klasörüne kaydedilecektir.

Orijinal rehber: http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=197938.0

Advertisement: