Ajax recent topics edit - Son konular listesine görsellik katın

Started by bolubeyi61, April 16, 2014, 03:22:58 PM

Previous topic - Next topic

bolubeyi61


Bir çoğumuz sitelerimizde ajax recent topics modifikasyonunu kullanırız. Bu modifikasyon sayesinde sayfa yenilemeye gerek kalmadan forumlarımıza yeni açılan konulardan ve mevcut konulara bırakılan iletilerden haberdar olabiliyoruz.

Benim çok kullandığım bir özellik olduğu için bu modifikasyonu geliştirdim. 2 gündür buna uğraşıyordum. Neyse ki bu akşam bitirdim.

Söz konusu modifikasyona 3 özellik eklendi. Şöyle ki;
Forumlara yeni ileti bırakıldığında sayfaya bakmamıza gerek kalmaksızın sesli olarak ve görsel olarak 2 kere ikaz edileceğiz. 3 özellik olarak da tablo satır ve sütunlarına border eklendi.

Kullanmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki işlem basamaklarını uygulayarak son konular listesine sesli ve görsel zenginlik kazandırabilirler.

1. Sitenize ajax recent topics modifikasyonunun kurulu ve çalışır durumda varsayarak anlatıma başlıyorum. Ajax recent topics modifikasyonu kurulu olmayan smf kullanıcıları öncelikle ajax recent topics modifikasyonunu kurmalıdır.

2. Temes/default/ dizininde bulunan Recent.template.php dosyanızı ekteki Recent.template.php dosyası ile değiştirin.

3. Ekteki ikaz.gif dosyasını kullandığınız temanın images/icons/ dizinine atın.

4. Kullandığımız temanın css dosyasına da aşağıdaki kodları ekliyoruz.
.recent-border{border-bottom:1px solid #b7b7b7;border-left:1px solid #b7b7b7;text-align:left;width:auto;}
.recent-border2{border-bottom:1px solid #b7b7b7;border-right:1px solid #b7b7b7; border-left:1px solid #b7b7b7;text-align:center;width:auto;}
.recent-border3{border-bottom:1px solid #b7b7b7;border-left:1px solid #b7b7b7;text-align:center;width:auto;}
5. Bu işlemleri yaptıktan sonra modifikasyon kurulumu tamamlanmıştır. Ancak sistem ses dosyalarını SMF Destek smf mod - smf destek sitemiz üzerinden çekiyor. Ses dosyalarının buradan silinme ihtimaline karşı ekteki ikaz.mp3 ve ikaz.ogg isimli ses dosyalarını kendi hostinginize atıp Recent.template.php dosyanızda bulunan aşağıdaki kodlardaki ses dosyası yollarını kendinize göre editlemeniz menfeatiniz icabıdır.
   <source src="http://www.smfdestek.com/Themes/default/ikaz.mp3" /> 
   <source src="http://www.smfdestek.com/Themes/default/ikaz.ogg" /> 

rapbirlik

bunu acaba altta top10 şeklinde yapamazmıyız ayrı bir sayfada çıktı.

Advertisement: