SMF 2.0.9 / 1.1.20 Güvenlik Yaması Yayımlandı

Started by Antes, October 03, 2014, 02:34:13 PM

Previous topic - Next topic

Antes

Sayın kullanıcılar,

Simple Machines Forum 1.1.x ve 2.0.x serileri için yeni bir güvenlik yaması yayımlamıştır. Bu yayımlanan yama ile güncel sürümler 2.0.9 ve 1.1.20 olmuştur.

İki sürüm serisinde de bir kaç güvenlik açığı tespit edilmiş ve bu yama ile çözülmüştür. Topluluğunuzun güvenliğinden emin olmak adına forumlarınızı hemen güncellemeniz önerilmektedir. Güvenlik yamasına ek olarak, SMF 2.0 serisi için bir kaç hata çözümü de 2.0.9 yamasın a eklenmiştir.

Eğer 2.0.8 sürümü kullanıyorsanız, forumunuzu 2.0.9'a paket yöneticisini kullanarak güncelleyebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi yönetici panelinizde güncelleme ile ilgili bildirimi görebilir, paket yöneticisi üzerinden sorunsuz olarak indirme ve yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bildirimi görmüyorsanız, zamanlanmış görevlerden "Simple Machines dosylarını al" işlemini çalıştırınız. Aynı zamanda 2.0.9 yamasını özelleştirme sitesi üzerinden : smf_patch_1.1.20_2.0.9.zip yama dosyasını indirip, paket yöneticisi üzerinden aynı bir eklenti yükler gibi yükleyebilirsiniz.

Eğer 1.1.19 kullanıyorsanız, 1.1.20 sürümüne geçmek için smf_patch_1.1.20_2.0.9.zip yama dosyasını kullanabilir ve paket yöneticisi üzerinden de yükleyebilirsiniz. Eğer 1.1.x serisi kullanıyorsanız bu yamanın seri için çıkarılmış son yamadır, eğer forumunuz için güvenlik yamaları almaya devam etmek istiyorsanız 2.0.9'a güncellemenizi öneririz. Ek olarak 2.1 final sürümü yayımlanana kadar 1.1 serisi için destek devam edecektir.

Eğer daha önce ki bir SMF sürümünü kullanıyorsanız, tam güncelleme (full upgrade) dosyasını indirme sayfamızdan edinip kullanabilirsiniz. Lütfen unutmayınız bu metodu kullanmanız yüklü eklentilerinizin 2.0.x serisi için tasarlanmış hallerini yüklemenizi gerektirir. Değişim kayıtlarını da indirme sayfamızda bulabilirsiniz (İngilizcedir).

Eğer yamayı yönetici panelinden indirmekte sorun yaşıyorsanız, yükseltme yama sayfasından indirebilir ve bir eklenti gibi yükleyebilirsiniz.

SMF'yi kullandığınız için teşekkürler!

Saygılar
Simple Machines Ekibi


Antes

Quote from: bolubeyi61 on October 03, 2014, 02:37:28 PM
Henüz eklenmemiş. Göremedim.

O konuda araştırmalarımız devam ediyor, neden bu patch listenin en alt kısmına eklendi diye :P

bolubeyi61

Evet sayenizde son açıklamanız sonrası gördüm ben de. Ben 1 gün bekleyeceğim. Bundan önceki bazı güncellemelerde güncelleme dosyalarında sonradan değişiklik yapmışlardı. Son zamanlarda dikkatsiz çalışmalar yapılıyor.

hakanurer

Efelerin Buluştuğu Tek Nokta

Alpay


RUKZANYA

Yama notlarını Türkçeye çevirdiğiniz için teşekkürler.

birdenemeklazim


Türkçe Forum

doğru düzgün bir versiyon çıksa da, gönül rahatlığıyla tam bir güncelleme yapabilsek. 2.0'da kaldık hala.

Alpay

@ilgili FORUM dogru düzgün derken çekirdekde gayet iyi SMF modifikasyonlar ile istediğin gibi şekillendirebilir ve yapabilirsin...

dreamfth

merhaba ben SMF 2.0.9 u yeni kurdum türkçe dili de kurdum benim problemim herhangi bir konu oluştururken ve ya yorum yaparken "ı" ve "ş" harflerini kullandığımda

Incorrect string value: '\xFD\xFE \xFD\xFE ...' for column 'body' at row 1
Dosya: /vhosts/fatihkaraman.net/http/sfr/Sources/Subs-Post.php
Satır: 1817


mesajı alıyorum bunu nasıl çözebilirim.

behzat11111


Advertisement: