News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Θέμα με δημιουργία SMF forum

Started by darkness_gr, September 08, 2019, 06:54:39 PM

Previous topic - Next topic

darkness_gr

Helloooo.

Εδώ και καιρό θέλω να φτιάξω ένα SMF Forum αλλά πάντα καταλήγω σε ένα error.
Για αρχή θα ήθελα να σας ενημερώσω πως έχω Domain name από το hxxp:papaki.com [nonactive] και θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα θεματακι που αντιμετωπίζω.

Θα σας γράψω αναλυτικά τα βήματα που κάνω:

Κατεβάζω την έκδοση SMF Forum

Πάω στο 000webhost

Για να μην σας ζαλίζω, κάνω extant και με δεξί κλικ πατάω την επιλογή View στο αρχείο SMF και με καλωσορίζει στον πίνακα εγκαταστάσεις του φόρουμ.

Βάζω όλα τα απαραίτητα στοιχεία και τσουπ στο τέλος μου βγάζει έναν πίνακα που πρέπει να βάλω μερικά στοιχεία ( όπως name server , username , password και κάτι τέτοια ).
Σε αυτό αντιμετωπίζω πρόβλημα γιατί μου ζητάει όνομα server αν και υπάρχει αυτόματα το " localhost " που δεν υποστηρίζει.
Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;


d-gr

Καλησπερα. Και μόνο αυτό που έγραψες Πάω στο 000webhost τα λέει όλα! Φύγε από εκεί και βρες hosting κάτι φτηνό με πληρωμή διαφορετικά θα παιδευεσαι άδικα φίλε μου.  :laugh:

parad0xgr

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον d-gr
~~ In The Fields Of Destiny ~~

darkness_gr

Για αρχή συγγνώμη που άργησα να απαντήσω..

Έχετε να μου προτείνετε έναν άλλο πάροχο ( αν γίνεται να είναι δωρεάν )
με τον οποίο μπορώ να φτιάξω ένα SMF?

Kiriakos GR

Αγαπητέ,  χωρίς έξοδα δεν λειτουργεί το ίντερνετ. 
Θα πληρώσεις Web-hosting και αγορά domain name.

Βέβαια υπάρχει και το Papaki.gr  για να πάρεις πληροφόρηση και ένα μικρο δωρεάν πακέτο εάν πληρώσεις για καταχώρηση ονόματος.
Όλες οι διαδικασίες είναι με ετήσια ανανέωση. 
 

d-gr

Φιλε αν δεν θες να χρεώνεσαι μπορείς να στίσεις με το xampp  https://www.apachefriends.org/index.html  έναν server στο pc σου να φτιάξεις κανονικά το forum και μετά όταν το τελειώσεις το ανεβάζεις online.

darkness_gr

Ευχαριστώ πολύ, έφτιαξα φόρουμ τελικά με δωρεάν domain .. Να δω πότε θα το αλλάξω μόνο χαχαχα..


Σας ευχαριστώ .

Advertisement: