News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Türkçe mod ve araçlar - 29 Temmuz 2006

Started by Elmacik, November 23, 2005, 05:58:59 AM

Previous topic - Next topic

By_@L!eN

yaw elmacik bu uyarı sistemini nasıl kullanıcaz lütfen yardım edersen cok sevırım..
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!

alosGs

7dana kullanıyorum, Ziyaretçi modunu yüklerken
$boarddir/Themes/classic/Display.template.php  -7dana klasörü
$boarddir/Themes/classic/Recent.template.php   -7dana klasöründe yok, o yüzden default klasöründen mi classicten mi?
$themedir/Display.template.php    -default klasörü
$themedir/Printpage.template.php  -default klasörü
$themedir/Recent.template.php    -default klasörü
$themedir/Settings.template.php   -default klasörü
$themedir/languages/index.turkish.php  -default klasörü

editleyeceğim dosyaları doğru seçmişmiyim, ve hangi recent.template dosyası?
+bir kaç problem var, ama hata olan yerleri, dosyaları kesin seçtikten sonra söyleyeyim

teşekkürler

alosGs

Quote from: alosGs on April 30, 2006, 07:14:46 AM
7dana kullanıyorum, Ziyaretçi modunu yüklerken
$boarddir/Themes/classic/Display.template.php  -7dana klasörü
$boarddir/Themes/classic/Recent.template.php   -7dana klasöründe yok, o yüzden default klasöründen mi classicten mi?
$themedir/Display.template.php    -default klasörü
$themedir/Printpage.template.php  -default klasörü
$themedir/Recent.template.php    -default klasörü
$themedir/Settings.template.php   -default klasörü
$themedir/languages/index.turkish.php  -default klasörü

editleyeceğim dosyaları doğru seçmişmiyim, ve hangi recent.template dosyası?
+bir kaç problem var, ama hata olan yerleri, dosyaları kesin seçtikten sonra söyleyeyim

teşekkürler

yardım lütfen :)

Harzem

7dana içinde olan dosyalar varsa onları editleyeceksin. Orada bulamazsan da defaulta bakacaksın. Yani öncelik 7dana'da.

alosGs

1-
<edit file>
$boarddir/Themes/classic/Display.template.php
</edit file>

<search for>
function theme_show_main_buttons()
</search for>
7danadaki display template ta bu yazıyı bulamıyorum dolayısıyla yazıyı nereye koyacağım, defaulttakinde de yok

2
<edit file>
$boarddir/Themes/classic/Recent.template.php
</edit file>
<search for>
      echo '</td>
            </tr>
         </table>
         <br />';
   }
</search for>
dosya 7danada yok, defaulttakinde var ama aynen yine bu yazılar yok

3
<edit file>
$themedir/Recent.template.php
</edit file>
<search for>
      echo '</td>
            </tr>
         </table>
         <br />';
   }
</search for>
dosya 7danada yok, defaulttakinde var ama yine bu yazılar yok, zaten 2.de verdiğim ile aynı şey sanırım, normalde tekini temaya teki defaulta yapılıyor sanırım, 7danada olmadığı için defaulttakine..

dosyalarıda koydum, belki gerekir
http://rapidshare.de/files/19372468/Display.template.php.html
http://rapidshare.de/files/19372530/Recent.template.php.html

yardımlarınız için çok teşekkürler
saygılar

Harzem

1-
function theme_show_main_buttons()

2
      echo '</td>
            </tr>
         </table>
         <br />';
   }
3
      echo '</td>
            </tr>
         </table>
         <br />';
   }

Bulman gereken kodlar sadece bu kısımlar. <search for> gibi yerler, sana hitaptır, "bu arayı ara" diye. O aradakiler de işte bu verdiklerim.

alosGs

ya harzem :D biliyorum
belirtmek için yazdım  :)
işte bir çok şey arasında sadece bu 2sini bulamıyorum

osenmer

Quote from: osenmer on April 10, 2006, 11:07:27 AM
ad manegment modundaki sorunu index.template.php dosyasının orjinali ile değiştirerek çözdüm. tüm modları yeniden kurmak zorunda kaldım ama deydi, bu mod çok rahat.

keşke farklı farklı reklamları forumun farklı yerinede koyabilseydik.

Ad Managment modundaki sorunu çözmüştüm fakat bugün reklamları ana sayfada değilde konulardaki ilk mesajdan sonra göster dediğimde, ne hikmetse o bölümde yine reklamlar alt alta iki tane çıkıyor. diğer yerlerde normal gözükürken ilk mesajdan sonra ikişer tane gözüküyor.

oradiki hatayı elle düzeltmek için sources klasöründe hangi dosyaya ve neresine müdehale etmeliyim? modu kurup kaldırmaktan bi hal oldum. sorunsuz kuruluyor, hi hata vermiyor ama o kısma reklam koyunca ikişer tane gösteriyor.

alosGs

harzem ne yapmalıyım bir fikrin var mı?

Harzem

display.template.php dosyasında iki tane olan ve içinde "management" veya "ad" kelimesi geçen kodları bulup birini silebilirsin. ya da içinde muhtemelen "banner" de geçiyor olabilir.

alosGs

serkankocak

Mod:   Arcade  1.2.4b   
Çeviren:   Elmacik   
Açıklama:   Bu mod, sitenize oyun bölümü ekler. Böylece kullanıcılarınız tek başlarına veya karşılıklı flash oyunlar oynayabilir veya da turnuvalar düzenleyebilirler.   
URL:   http://mods.simplemachines.org/index.php?mod=36   
Uyumluluk:   1.0, 1.0.1, 1.0.2, 1.0.3, 1.0.4, 1.0.5, 1.1 Beta 3 Public, 1.1 RC1, 1.1 RC2   
Türkçesi:    Aşağıdaki SMFArcade_1.2.4b.zip isimli dosya.   
Kullanım:   Modun orijinalini değil burada verilen dosyayı kullanın. Paket olarak kurulumu yaptıktan sonra sitenizde, arcade_install.php dosyasını çalıştırın. (Paketin içinde)

---------------------------------------------------------------------
smf 1.1 RC2 ,helios multicolor temasi var,
bu paketi yukledim,ancak hata verdi ,

Paket Yüklenirken Hata Oluştu

Paket yüklenirken en az bir hata oluştu. Eğer ne yaptığınızı bilmiyorsanız yükleme işlemine devam etmemeniz şiddetle önerilir. Bu hatanın nedeni yüklemek istediğiniz paketin forum'unuzda yüklü olan başka bir paketle çakışması, paketteki bir hata, paketin sorunsuz çalışması için sizde yüklü olmayan başka bir pakete ihtiyaç duyması veya paketin SMF'nin farklı bir sürümü için dizayn edilmiş olması olabilir.

2. Değişiklik Yapılacak ./Themes/default/index.template.php Test Başarısız
3. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Subs.php Test Başarısız

deSire

serkankocak, daha önceden yüklemiş olduğun modlarla ilgili bir çakışma ya da senin manuel larak değiştirmiş olduğun satırlara bu mod ihtiyaç duyuyor olabilir. Tavsiyem manuel olarak kur.

alosGs

Quote from: alosGs on May 01, 2006, 01:58:08 PM
1-
Display.template.php burada
function theme_show_main_buttons() bu satır yok
} o satırdan önce bunu koymam gerekiyor

2

Recent.template.php burada
      echo '</td>
            </tr>
         </table>
         <br />';
   }  bu satırları bulamıyorum
   } o satırlardan sonra bunu koymam gerekiyor ama o satırlar yok

dosyalarıda koydum, belki gerekir
http://rapidshare.de/files/19372468/Display.template.php.html
http://rapidshare.de/files/19372530/Recent.template.php.html

yardımlarınız için çok teşekkürler
saygılar

arkadaşlar problem bu, ziyaretçiler modu 7danaya uymuyor,
üstelik function theme_show_main_buttons() bu satır orjinal defaulttaki display.templateta bile yok, herşey classic e göre düzenlenmiş
lütfen bir fikir verin ya, birçok potansiyel üye kaybettim :) :)

serkankocak

Quote from: deSire on May 03, 2006, 02:49:37 PM
serkankocak, daha önceden yüklemiş olduğun modlarla ilgili bir çakışma ya da senin manuel larak değiştirmiş olduğun satırlara bu mod ihtiyaç duyuyor olabilir. Tavsiyem manuel olarak kur.
Cevap icin tesekkurler,
smf yi yaklasik 1 aydır kullanıyorum, manuel olarak nasıl kuruldugunu bılmıyorum,
bu sekılde zıplı halde paket yuklemek ınanılmaz kolay geldı, ama bu sorun cıktı ıste.

mesajjj

kurdum fakat register sayfası acilmadi kaldirdim düzeldi.
bu modu aktif etmek istiyorum sizce neden böyle bir hata verir 1.0.7 kullanıyorum

Harzem

Bazı hostlar desteklemiyor. "php ile birlikte GD kütüphanesinin de derlenmesi gerek." Bunu hostuna söylersen yardım edebilirler.

Normalde çoğu hostta bu kuruludur. Kurulu değilse, genelde host biraz acemi işidir.

eliflam

veritabani_geri_yukle.php dosyasını çalıştırıyorum veritabanı yolunu da doğru bir şekilde giriyorum. daha sonra veritabanınız başarıyla geri yüklendi diyor ama sitede hiç bir değişiklik göremiyorum. 5000'e yakın üye var bi zahmet ilgilenirseniz.

hiç bir hata vermiyor. ama sitede de hiç bir değişiklik yok. acaba bundan sonra başka işlem yapmam gerekiyomu

Harzem

Veritabanı tablo öneki ile ilgili olabilir belki. phpMyAdmin'e girip bakabilir misin?

eliflam

tablo yapısı geldi ama içerik yok onu nasıl alabiliriz acaba bir yolu varmı sql'e kaydoluyomu

Advertisement: