News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

smf_2-1-1_language-greek

Started by Panoulis64, March 21, 2022, 12:17:05 PM

Previous topic - Next topic

Panoulis64

Επειδή μία τρέλα την έχω και θέλω να έχω τα πάντα στα Ελληνικά, με τα λίγα που ξέρω, μετέφρασα όλα τα αρχεία που έχω, με τα λίγα αγγλικά που ξέρω, εκτός του Install.greek.php και το Timezones.greek.php που τα άφησα για αργότερα, δεδομένης της διάθεσης που θα έχω.

Γνωρίζω, ότι υπάρχει κάποια εφαρμογή για μεταφραστές κτλ, αλλά δεν το έχω το κομμάτι αυτό, αναρτώ εδώ το zip αρχείο, ώστε όποιος θέλει με ευθύνη του να χρησιμοποιήσει, ή να το πάρουν οι υπεύθυνοι και να τεσταριστεί, ώστε να μπει στο αρχείο της γλώσσας.

*(Προτείνω, πριν αντικαταστήσετε τα αρχεία γλώσσας σας, με αυτά. Να τα αποθηκεύσετε, ώστε να τα επαναφέρετε, αν κάτι πάει στραβά)
** Αν δεν υπάρχει η σωστή απόδοση κάποιας φράσης ή πρότασης, παρακαλώ ενημερώστε. Ευχαριστώ.

vkot

Φίλε, έχεις κάνει πολύ δουλειά... Εύγε...

Αν δεν το ξέρεις ήδη, να σου πω ότι είμαι ορισμένος Senior Translator για τα Ελληνικά, και ο spiros είναι Language Moderator. Θα ήταν καλύτερα να είχες επικοινωνήσει μαζί μου για να οργανωθούμε καλύτερα και να σου πω τις συνήθεις ορολογίες και άλλες συμβουλές.

Είδα την δημοσίευσή σου μετά από πολύ καιρό...  :-[
Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από όλους γιατί ήμουν ανενεργός στο θέμα της μετάφρασης και σε άλλα σχετικά με το SMF.

Έριξα μόνο μία ματιά στα αρχεία σου. Θα χρησιμοποιήσω τη μετάφραση αυτή για να την εισάγω στην εφαρμογή του SMF για τις μεταφράσεις, αφού βέβαια ελέγξω την εγκυρότητα και την ορολογία.
For specialized SMF installation/customization, Web Development, Linux Server Administration, click here.
Για εξειδικευμένες υπηρεσίες στα παραπάνω, πατήστε εδώ.

Panoulis64

Συγνώμη που απαντώ με την νέα χρονιά, αλλά τώρα το είδα.
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.
Δεν είμαι προγραμματιστής ή να έχω σχέσεις εργασιακές, αλλά για δική μου χρήση, προσπαθώ και αν μπορώ να το κάνω, το κάνω. Βλέπεις, τρελαίνομαι να βλέπω γειτονικά μας κράτη, να έχουν κοινότητες που βοηθούν ενεργά, ενώ θεωρώ η δική μας, έχει τελματώσει...

Panoulis64

@vkot λυπάμαι που δεν είδα την προηγούμενη μετάφραση μου, να έχει ελεγχθεί και ανέβει!!! 45% επίπεδο έχει η επίσημη μετάφραση!!!
Όπως και να έχει, εγώ ανεβάζω και αυτή της έκδοσης 2.1.4
Ελπίζοντας να μην έχει την ίδια τύχη, αλλά και να την πάρει όποιος φίλος θέλει.

You cannot view this attachment.

Advertisement: