News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Giriş Kaydı ve engelleme

Started by tasay, October 26, 2022, 12:24:37 PM

Previous topic - Next topic

tasay

Merhaba smf forum kullanıyorum üyelik sistemi ile 1 üyenin 1 bilgisayar ip sinde aktif olmasını farklı bir yerden giriş yapmasını engellemek istiyorum. böyle bir sistem smf de mümkün mü üyelere özel içerik üretiyorum ancak üyenin hesap şifresini başkası ile paylaşmasını engellemek istiyorum

ForumSever

Hocam araştırdım ama söylediğiniz soruna bir çözüm bulamadım. Eğer bulursanız paylaşın, açıkcası bende merak ettim.

{••тєηηιѕєя••}

Herhangi bir üyeyi sadece aynı cihazdan girişi sağlanabilir mi bilmiyorum. Belirttiğiniz durum yapılabiliyor olsa dahi siz bir web sitesinde bu bilgiler ışığında işlem yapabilmeniz için kullanıcının sabit ip kullanması gerekiyor. Çünkü her bağlantısını kaybettiğinde yada basitçe elektrik dahi gidip geldiğinde modemin ipsi değişeceğinden dolayı sizin vereceğiniz kural devre dışı kalacaktır. Yani üyeye özel bir bölüm / kategori açsanız dahi şifre paylaşarak yine farklı cihazdan farklı kişi girmesini sağlayabilirler. Yani özel ip kullanması şart diyebiliriz bu işlem için, tabi sonrasında smf de bu entegrasyonu daha önce yapan var mı bilgim yok açıkcası.
Yaramın üstünde yürümeyi öğretti bana celladın bıçağı...
Yürümeyi, hem de yorulmadan yürümeyi...
Direnmeyi öğretti...
Direnmeyi..

• Dünya Alem Burada
• Elektronik ve Bilişim Dünyası

Advertisement: