mesajlarda minimum karakter

Started by bozkurt18, February 01, 2006, 10:20:09 PM

Previous topic - Next topic

bozkurt18

benim forumumda kullanıcılar genellikle bir iki smiley göndererek mesaj sayılarını yükseltiyorlar ben bunu önlemek istiyorum yanii minimum 50 karakter kullanmak zorunda olsunlar

Elmacik

Bu soruyu sık sorulan sorulara da ekliyorum, bir daha soran olursa döverim :P
/Sources/Post.php içinde;
Code (Ara) Select

elseif (!empty($modSettings['max_messageLength']) && strlen($_POST['message']) > $modSettings['max_messageLength'])
$post_errors[] = 'long_message';

Code (Altına Ekle) Select

// Space tuşuna basıp bizi kandırmak isteyenler!!!! :)
$bosluk_doldurmaca = trim($_POST['message']);
// 10 Karakterden az mesajlar kabul edilmez!!!
if (strlen($bosluk_doldurmaca) < 10)
// Onlara bir ders ver !!! :)
fatal_error("Mesajınız çok kısa. Lütfen gözden geçirerek tekrar deneyin.", false);

Gördüğünüz gibi gerekli açıklamayı yaparak ekledim. Artık siz kendinize göre ayarlayın.
Home of Elmacik

bozkurt18

ellerine saglık elmacık çok çok saol

bozkurt18

ben bunu hiç değişiklik yapmadan koydum yalnız ben 10 karakter değil neredeyse 1000 karakter yazıyom yine izin vermiyo.  :D

Elmacik

Ben bunu 1.1 RC2'de yazdım çok güzel çalıştı senin sürüm ne?
Home of Elmacik

bozkurt18

benim sürüm rc2 elmacık
hani dün sen upgrade ettin yaa o işte www.forumex.org

Elmacik

Denedim evet çalışmıyor. FTP'den /Sources/Post.php dosyasını indir ve içine koyduğun kodların buradakiyle aynılığını tekrar bir kontrol et. Bende sorunsuz çalışmıştı.
Tema ile alakası olabilir mi bilemiyorum, sanmıyorum da. Yine de denemek için varsayılan temaya dön bir bakalım.
Bir de hata kayıtlarına bak.
Home of Elmacik

VolSOFT

evet bendede aynı sorun oldu. ne yazdımsa kabul etmiyor.

bozkurt18

lies']) && (allowedTo('modify_any') || ($row['ID_MEMBER_STARTED'] == $ID_MEMBER && allowedTo('modify_replies')))) db_query(" UPDATE {$db_prefix}messages SET subject = '$txt[response_prefix]$_POST[subject]' WHERE ID_TOPIC = $topic AND ID_MSG != $row[ID_FIRST_MSG] LIMIT $row[numReplies]", __FILE__, __LINE__); if ($moderationAction) logAction('modify', array('topic' => $topic, 'message' => $row['ID_MSG'], 'member' => $row['ID_MEMBER_STARTED'])); } if (isset($_REQUEST['xml'])) { $context['sub_template'] = 'modifydone'; if (empty($post_errors) && isset($msgOptions['subject']) && isset($msgOptions['body'])) { $context['message'] = array( 'id' => $row['ID_MSG'], 'modified' => array( 'time' => isset($msgOptions['modify_time']) ? timeformat($msgOptions['modify_time']) : '', 'timestamp' => isset($msgOptions['modify_time']) ? forum_time(true, $msgOptions['modify_time']) : 0, 'name' => isset($msgOptions['modify_time']) ? stripslashes($msgOptions['modify_name']) : '', ), 'subject' => stripslashes($msgOptions['subject']), 'first_in_topic' => $row['ID_MSG'] == $row['ID_FIRST_MSG'], 'body' => stripslashes($msgOptions['body']), ); censorText($context['message']['subject']); censorText($context['message']['body']); $context['message']['body'] = parse_bbc($context['message']['body'], $row['smileysEnabled'], $row['ID_MSG']); } // Topic? elseif (empty($post_errors) && isset($msgOptions['subject'])) { $context['sub_template'] = 'modifytopicdone'; $context['message'] = array( 'id' => $row['ID_MSG'], 'modified' => array( 'time' => isset($msgOptions['modify_time']) ? timeformat($msgOptions['modify_time']) : '', 'timestamp' => isset($msgOptions['modify_time']) ? forum_time(true, $msgOptions['modify_time']) : 0, 'name' => isset($msgOptions['modify_time']) ? stripslashes($msgOptions['modify_name']) : '', ), 'subject' => stripslashes($msgOptions['subject']), ); censorText($context['message']['subject']); } else { $context['message'] = array( 'id' => $row['ID_MSG'], 'errors' => array(), 'error_in_subject' => in_array('no_subject', $post_errors), 'error_in_body' => in_array('no_message', $post_errors) || in_array('long_message', $post_errors), ); loadLanguage('Errors'); foreach ($post_errors as $post_error) $context['message']['errors'][] = $txt['error_' . $post_error]; } } else obExit(false); } ?>sage']['errors'][] = $txt['error_' . $post_error]; } } else obExit(false); } ?>
bu kadar yazı çıktı cevap yaz dediğimde sayfanın üstünde bölee yazılar var

Elmacik

Kodları yanlış eklemişsiniz arkadaşlar bende tıkır tıkır çalışıyor.
Düzenleme: preg_replace yerine ereg_replace kullanmak daha iyi sonuç doğuruyormuş :D
Haklısınız, kusura bakmayın. Yeniden yazacağım şimdi yukarıya.

İkinci düzeneleme: ereg_replace kullanınca da boşlukları kaldıramıyorum :) Yani space tuşuna basarak 10 karaktere tamamlanıyor.
Siz böyle kullanın, 10 harf'ten az kelimeleri yine kabul etmeyecek. Daha iyi PHP bilen biri cevap verirse öğreniriz. Bu arada ben de trim()'i inceleyeyim biraz :)

Üçüncü düzenleme: trim() işe yaradı. Şimdi çok iyi çalışıyor ;)
Home of Elmacik

bozkurt18

$post_errors), 'error_in_body' => in_array('no_message', $post_errors) || in_array('long_message', $post_errors), ); loadLanguage('Errors'); foreach ($post_errors as $post_error) $context['message']['errors'][] = $txt['error_' . $post_error]; } } else obExit(false); } ?>
şimdide böyle yazılar çıkıyoo
dosyam bu sen ekleyebilirmisin bi bak nesi yanlış ftp://www.forumex.org/www/Post.zip

Elmacik

Notepad ile düzenleme dosyaları.
Home of Elmacik

bozkurt18

Quote from: Elmacik on February 02, 2006, 02:02:52 PM
Notepad ile düzenleme dosyaları.
notpad olmuyo zaten wordpad kullanıyom ben

$כђiŹøƒ®ΣиiΛ™

tsk ederim elmacık .. sayende bu işide hallettik :D

Elmacik

Çok şükür! :D Çalışıyor değil mi redstar?
Home of Elmacik

VolSOFT

bozkurt18

bende bitek bende çalıaşmıyo sanmıştım ve mesaj yollamak istememiştim saol arkadaşım.
malesef çalışmıyoo
daha dorusu çalışıyoo ama
destanlar yazmama ragmen kabul etmiyoo

Elmacik

Son kodları denedim ve 10 karakterden az olana izin vermiyor, 10 ve fazla olana izin veriyor.
İlk mesajımdaki kodları son düzenlememden sonra aldınız mı yeni kodları ?
Home of Elmacik

bozkurt18

ellerine saglık elmacik sen bi dahisinbenim beklediğiminde ötesinde bişi bu
boşlukları adam yerine koymuyoo(karakter olarak saymıyoo) :P
ellerine saglık elmacık

$כђiŹøƒ®ΣиiΛ™

bende çalışıyor ya.. bir sorun yok.. 15 karakter yaptım ve 15 karakterden aşağısını kabul etmiyor. 15 msj dan sonrasını kabul.. güzel oldu walla. bir kez daha tşk ler üstad elmacık :D

Advertisement: