News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Hata Mesajları ve Çözümleri

Started by 4LP3RUZ1, May 23, 2006, 02:53:30 AM

Previous topic - Next topic

karabuk

Bugün smf nin son sürümü olan 1.1.4 ü yükledim ardından "çöl ateşi multi" temasını yükledim ama sayfanın altında

"Fatal error: Call to undefined function: tportal_version() in /home/www/site adı/Sources/Load.php(1726) : eval()'d code on line 598"

Diye bir hata verdi :S
Bu durumda ne yapmam lazım?

mktek

Quote from: alperuzi on May 23, 2006, 02:53:30 AM
MySQL Bağlantı sorunları - (Connection Problems)
QuoteConnection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

SMF MySQL sunucusuna bağlanamadığında bu hatayı gösterir. Bu hatanın alınmasında genelde iki neden vardır. Durup dururken meydana geldi ise hosting firmanızdaki MySQL sunucunuz çalışmıyor olabilir. Genel olarak çok uzun sürmeyen problemlerdir. Çok sık oluyorsa yapabileceğiniz iki şey var, ilki "Sürekli bir bağlantı sağla" açık ise kapatmanız ikincisi ise web hostunuza şikayet etmenizdir!
İkinci neden ise forum upgrade, taşıma veya benzeri değişiklikler sonucudur. Bu durumda şu mesajda bulabileceğiniz repair_settings.php aracını çalıştırmanız tavsiye edilir. Settings.php dosyasındaki bilgilerin doğru olduğunu, şifrelerinizin doğru olduğunu ve dosya izinlerinin doğru verildiğini kontrol edin.
Sorduğum soruya gülmeyin ama bu açık kapalı ne demek? :D
Yani sorunu yaşadığımda kutucuk işaretli mi yoksa işaretsiz mi olacak?

4LP3RUZ1

Frozen frogs are back :(

icalya

ben host değişikliği yapmıştım ve db farklı bi sürüme yüklemiştim sora bi çok hata aldım ayarları_onar.php çalıştırdım + cpanelden tabloları onardım şuanda bitek bu sorunum var admin - üye grupları- üye grubu ekle dediğimde şu hatayı veriyor

Bir hata meydana geldi!
İletinizi yollarken aşıma uğradı. Lütfen geri gidip tekrar deneyin

olan gruıplarıda değiştiremiyorum veya silemiyorum

smf 1.1.4 ne yapmamı önerirsiniz?????

4LP3RUZ1

komple bir yedek aldıktan sonra en son sürümün (1.1.4) upgrade dosyasındaki upgrade.php'yi yükleyip çalıştırmayı deneyin.

Bu tehlike potansiyeli yüksek bir eylem olacağından komple MySQL+ftp yedeği almanızı tavsiye ederim.

neoplan06

Arkadaşlar benim forum sitemde anasayfa dahil bütün bölümlerde

Bir hata meydana geldi!
Bölüm yapısında sorun var: Bölüm bulunamıyor.

ne yapmam gerekiyo acaba

4LP3RUZ1

Tabloları onarmakla başlayabilirsin...

neoplan06

peki admin paneline girincede böyle yapıyorsa nereye girersem o hatayı veriyo

4LP3RUZ1

hostunuzun verdiği kontrol paneli uygulamasından phpMyAdmin'e girip yapacaksınız.

neoplan06

maalesef phpmyadminden denedim yine olmadı en son paket mod kurduktan sonra bu hale geldi başka bir çözümü yokmudur acaba sabahtan beri uraşıptırıyom kafayı yicem valla :'( :'( :'(

elvrade

merhaba arkadaşlar bu hatayı aldım ve sorun safe mod dan deil.cünkü host sahibim sürekli safe mod un acık oldugunu söyledi..Bi süre kapattı ama degisiklik yok.,izinleri 777 yaptım yine olmadı ne yapmalıyım..Bu hatayı durduk yere aldım.' gün foruma girmedim.sonra bi girdim ki bu hata.lütfen yardım edin

-----

Warning: main() [function.main]: SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 99 is not allowed to access /home/trkfrmo/public_html/Settings.php owned by uid 32045 in /home/trkfrmo/public_html/index.php on line 46

Warning: main(/home/trkfrmo/public_html/Settings.php) [function.main]: failed to open stream: Success in /home/trkfrmo/public_html/index.php on line 46

Fatal error: main() [function.require]: Failed opening required '/home/trkfrmo/public_html/Settings.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/trkfrmo/public_html/index.php on line 46
------

ıstıranca_

Veritabanı Hatası:
Dosya: /var/www/vhosts/siteadı/httpdocs/forumdizini/Sources/BoardIndex.php
Satır: 84

2: mysql_query() [<a href='function.mysql-query'>function.mysql-query</a>]: Unable to save result set
Dosya: /var/www/vhosts/siteadı/httpdocs/forumdizini/Sources/Subs.php
Satır: 321
  Bu hataları veriyor yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler

4LP3RUZ1

veritabanınızda hata var gibi gözüküyor, lütfen tablolara onarım yapın. (bakımlar bölümünden veya phpMyAdmin'den)

ıstıranca_

Ben bu forumu Joomlada kullanmıyorum. daha ön Php ile oluşturulmuş bir sitemde kullanıyorum. Bundan dolayı sorun olmuş olabilirmi.

Hoochie Coochie Man

Admin/Hata Mesajları Bölümünde Şu Hatayı Devamlı Olarak Alıyorum

Quote2: Invalid argument supplied for foreach()
Dosya: /****/*****/public_html/forum/Themes/default/languages/Post.turkish.php (eval?)
Satır: 841
İnadına SMF 1.1.X

asgti1

bu  sorunla  bende  karsılastım  solenenlerı   yaptım  ama  degısıklık  yok 

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

TugruL

Quote from: asgti1 on January 16, 2008, 01:43:36 PM
bu  sorunla  bende  karsılastım  solenenlerı   yaptım  ama  degısıklık  yok 

Connection Problems

şimdi bende aynısını yazacaktım! bugün sitem hecklendi. ve aynen aşğıdakini yazmışlar

sitemde MKPortal da kuruluydu ve ftp den girip indeksi değiştirdim ama eski portalı geri getiremedim. foruma girdiğimde ise yukarıdaki iletiyi alıyorum.  ayarları onar aracını çalıştırdığımda kısmen düzeldi. anasayfa açılıyo ama fazla gezinemiyorsun sitede. tıklanılan çoğu yerde yine aynı mesaj çıkıyo. şu durumda sorunun hosttan kaynaklanma ihtimali yüksek görünüyor.ancak hacklendikten sonra olduğu için belki başka bir sebebi olabilirmi diye öğrenmek istiyorum. portalı geri getirmek için yapmam gerekenler hakkındada yardımcı olursanız sevinirim.

Fddbey

There has been a problem with the database!

This is a notice email to let you know that SMF could not connect to the database, contact your host if this continues.

Sorunu aldım Tam Olarak neden ne OlabiLir..

iyi çaLışmalar

Hoochie Coochie Man

wap, wap2 ve imode bende şöyle hata veriyor..
'kick_guest' Teması Yüklenemiyor.
Hata linki ise bu şekilde..
http//www.siteadı.com/forum/index.php?topic=767.0;wap
tıklayınca da..
Bir hata meydana geldi!

Baktığınız konu veya bölüm silinmiş veya size sınırlandırılmıştır.

Forum dizini
İnadına SMF 1.1.X

[SiNaN]

1.1.5'le gelen bir sorun.

../Sources/Security.php

Bul:
    // Use the kick_guest sub template...
    $context['kick_message'] = $message;
    $context['sub_template'] = 'kick_guest';

Değiştir:
    // Use the kick_guest sub template...
    $context['kick_message'] = $message;