News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

CHMOD Nedir? Dosya İzinleri Nasıl Olmalıdır?

Started by Elmacik, November 29, 2005, 06:08:34 AM

Previous topic - Next topic

edebi

inan denemedigim kalmadi ftpcute yi de indirdim ama olmadi :( yardimci olursaniz çok sevinirim

Elmacik

Aldığın hatayı nerede alıyorsun ve tam olarak nedir?
Home of Elmacik

edebi

indexe giriyorum google reklamlarini eklemek icin ancak yazdirilabilir degil. masa ustune kopyaladim notpatte de acamadim ftp cuteyi ya ben kullanamadim ya da baska bir sey ama dun 2-3 saat bununla ugrastim sizden ricam size indeximi ve kodlarimi göndereyim ve siz ekleyin

forum adresim  www.ogretmenlerforumu.com

saygilar

Elmacik

Tamam da neyle giriyorsun onu anlamış değilim henüz :)
Yani yaptığın adımları tek tek söylemezsen yardımcı olamam.
Eğer FTP programı kullanımı konusunda yardıma ihtiyacın varsa
FTP kullanımı dokümanından yararlanabilirsin.
Bir de SMF 1.0.8 kurmuşsun. Tahminimce Fantastico kullanarak kurdun. Bence mutlaka kendin kurmalısın ve en az SMF 1.0.9 kurmalısın. (Ben 1.1 RC3 tavsiye ederim.)
Bunları dosyalar başlığımızda bulabilirsin.
Home of Elmacik

edebi

Sevgili elmac1k ben web kobusunda cok yeniyim ve bilgilerim cok s1n1rl1 evet fantasticodan kurdum ama bunu yapabilmem bile benim icin büyük bir seydi. 1.08 i neden tavsiye etmiyorsun? ayrica kodlari eklemeyecek misin :(

Elmacik

SMF 1.0.9, daha gelişmiş olan versiyondur.
Bir sonraki versiyonda her seferinde kodlar optimize edilir, performans arttırılmaya çalışılır.
Bulunmuş olan hatalar varsa onlar düzeltilir. O yüzden 1.0.9 tavsiye ediyorum.
İnan çok basit, dokümantasyon bölümünde (yani şu anda içine yazmakta olduğumuz bu bölümde) biraz gezinirsen hemen kaparsın.
Bu arada Adana'dan mısın?
Home of Elmacik

Gr@fiker

İ dont have a msn

NoPasaran

Piştt sizleri MSN ye lütfen...

Ya bende linux server var FTP den 777 yapmama rağmen bazıları olmuyor buda yüklediğim modları ugulamamam engel oluyor..Ne yapcaz bunu..
kralkartal.net SMF 2.0.8

mehdix

Quote from: Gr@fiker on November 19, 2006, 04:02:05 PM
yaw bende hepsini ayarliym diye forum kurmuyordum ftp programından izin verilmemiş plesk ten yapıyordum oradanda çok zordu :P iyi o zaman artık onu tek yaparım

Teşekkürler Elmacık Abi ;)
plesk ten izin vermediğinde ftp programları 000 olarak gösteriyo ve izin veremiyo bizde onu denedik ama grafiker olmuyo uğraştım baya plesk ten sonra tam bitmeden diyer admin arkadaş a ver dim sen yap diye bunaltıyoo yani grafiker plesk ten izin vermeden ftp programları ilk izin i 000 olarak gosreriyo ve deyiştiremiyo

aydin618

arkadaslar awardspace kulanan varmı ama bende bi sorun var butun herseyi yaptım smf kurdum ama sayfamı actığım zaman şu hatayı veriyor

Error 500: Script Execution Failure
Description: The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Most common reasons for returning this error message are:

• File Upload Mode
When you upload Perl, CGI scripts via FTP you should use always ASCII mode. If you get "Error 500: Script Execution Failure" you should check whether your FTP client uses ASCII mode when uploading your scripts, because if it uses BINARY mode to upload your scripts they won't work on the server. The problem caused by wrong upload mode is associated with the way different operating systems handle the "end of line" character. Unix system uses a "line-feed" (LF), Windows uses a "carriage-return" (CR) and "line-feed" (LF) pair. That's why it is very important that you set the uploading mode to ASCII.

• File Permissions
When you upload scripts via FTP the file permissions are set by default to 755. If you get "Error 500: Script Execution Failure" you should check whether your scripts have 755 permissions. Otherwise your scripts have lower level of permissions and does not support execution upon request. The octal representation of the 755 permission is equal to the following textual format: -rwxr-xr-x
Most FTP clients support the CHMOD command which is used for setting file permissions. In case you have set improper permissions to your scripts, use your FTP client and set "Read, Write, Execute" permissions for the owner, "Read, Execute" permissions for the group and everyone else.

• Script Errors
This is the third well known reason for getting "Error 500: Script Execution Failure" upon execution of your scripts. Check your scripts for any obvious syntax or programming errors to make sure your code is not broken.

Remember: When you get a "Error 500: Script Execution Failure", you should always check for any file uploading problems (ASCII/BINARY) and the executable permission settings. Once those are checked and verified, it looks like there is a syntax error or some other problem in the script. 

Caspertim

Arkadaslar Benim Bir Forum Sitem Vardı . Sonradan Forum Sitemi Kaldırdım Yani Sildim Komple Ftp Dail .  Sonra Tekrar En Bastan Forum Kuracam Su Hatayı Verşyo Ne  Yapmalıyım Bende 777 deniyim  dedim  oda olmadı !

Şu an bir windows serverındasınız ve bazı dosyalar yazdırılabilir değil. Hostunuzdan size yazma izni vermesini isteyiniz. Belirtilen dosya veya dizinlerin yazdırılabilir olmaları gerekmektedir:
attachments
Packages
Packages/installed.list
Smileys
Themes
agreement.txt
Settings.php
Settings_bak.php
Buraya tıklayarak bu adımı tekrar deneyebilirsiniz.

welly

husmen73 (Gulhin)

Quote from: welly on September 09, 2007, 04:11:40 PM
setting dosyası nasıl 777 olacak?
Linux Server kullanıyorsan bir FTP programı ile dosyaya sağ tıkla özellikler/CHMOD 'a bas. Sonra oradan 777 yap.
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

hukuk (judge)

Selamlar sn. arkadaşlar ,
Ben Packages ve içindeki tüm dosyalar dahil olmak üzere hepsini 777 yapmama rağmen hala paket yüklenemiyor, ftp izinlerini kontrol edin diyor.acaba smf ana dizindeki dosyalardan birisinin izninimi değişmek gerek..
ikinci sorum üye listesi gözükmemekte ve üye gurupları için renk ataması yaptım ve anasayfada gözükmesi için boardindexi değiştim yinede bi değişiklik olmadı...Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Elmacik

Hukuk, Packages klasörü içinde temp isimli bir klasör oluştur ve onu da chmod 777 yap. Öyle bir klasör zaten varsa, sil yenide oluştur. Sonra da içine boş olmayan herhangi bir dosya gönder. Sonra tekrar dene. Ayrıca bazı modlar index.php'yi de düzenledikleri için onun da chmod 777 olması gerekebilir. Olmazsa bize ekranda tam olarak neler gördüğünü söyle.
Bir de üye listesi görünmiyor derken neyi kastediyorsun, biraz daha açıklayabilirsen iyi olur.
Home of Elmacik

TRTURK

Quote from: Aslanbek (husmen73) on September 09, 2007, 05:30:40 PM
Quote from: welly on September 09, 2007, 04:11:40 PM
setting dosyası nasıl 777 olacak?
Linux Server kullanıyorsan bir FTP programı ile dosyaya sağ tıkla özellikler/CHMOD 'a bas. Sonra oradan 777 yap.

linux server kullanmıyorsak :(

sproraty

üye gruplarında değişiklik yapmaya calıstıgımda http 406 hatası veriyor. chmod ilemi alakalı
sorularımda test olarak siteye baglanmak için ::  kullanıcı adı : deneme  şifre : deneme

Advertisement: