Српски превод SMF-a / Serbian translation

Started by JovanT, August 28, 2006, 05:03:39 PM

Previous topic - Next topic

TinkyWinky

Nije se ništa menjalo što se jezika tiče od verzije 1.1
Dakle, skini odavde [nofollow] latinični UTF-8 prevod za SMF 1.1 (i 1.1.1)
[nofollow]

deksonyu

Pozdrav svima !

Ja sam trenutnio na svoj forum vršijo update sa 1.1.1 na 1.1.2.
Pa se sad pitam, pošto na download bazi ima verzija serbian 1.1.2 http://www.simplemachines.org/download/index.php?languages;lang=serbian !
Jeli ima razlike između 1.1.1 i 1.1.2 ili mogu da nastavim sa trenutnom paketom ?

Pozdrav

pedja82

@JovanT

Svaka cast na trudu.... samo da dodam da ili si zaboravio ili te mrzelo.... nisi preveo pomoc.... tacnije prvu strane pomoci jesi, a ostale koliko vidim  nisi.

poz

fugitiv3

da li neko moze da mi okaci 1.1.2 serbian-utf8 ali latinicu ?
hvala vam u svakom slucaju.

deksonyu

Posto niko nije bio u stanju da mi odgovori na ovo pitanje...
Quote from: deksonyu on February 18, 2007, 05:30:38 PM
Pozdrav svima !

Ja sam trenutnio na svoj forum vršijo update sa 1.1.1 na 1.1.2.
Pa se sad pitam, pošto na download bazi ima verzija serbian 1.1.2 http://www.simplemachines.org/download/index.php?languages;lang=serbian !
Jeli ima razlike između 1.1.1 i 1.1.2 ili mogu da nastavim sa trenutnom paketom ?

Pozdrav

Resio sam da sam uradim prevod iz cerilice u latinucu! I ako neznam dali taj poso bio potreban !

Quote from: fugitiv3 on February 21, 2007, 09:59:25 PM
da li neko moze da mi okaci 1.1.2 serbian-utf8 ali latinicu ?
hvala vam u svakom slucaju.
fugitiv3 da ti kazem nesto, iz izkustva znam da nebi trebao da se nadas nekom adekvatnom odgovorom na ovom bordu. Prelazu dani i dani dok ti neko odgovori. Najverovatnije su svi dosta zauzeti sa svoih obaveza.

Nisam zakacijo prevod na ovaj topik. Ali zato Javaskripa skim mozes za 15 minuta da prevedes sve dataje iz 1.1.2 serbian-utf8 cirilica u latinicu.
Jednostavno otvoris sve dataje, (jednu po drugu) iz 1.1.2 serbian-utf8 cerilica izkopiras je kompletno u javaskrip pa klikni da prevede.
Posletoga opt sve izkopiras i vratis u dataj i zacuvas to je sve.


jeamen



jeamen


MarkoWeb

Cena ide od 30e godisnje za host+domen

Moj savet ti je da batalis sve sto je free, valjda mozes da odvojis 30e godisnje i da radis sajt/forum ko covek ;)

JovanT

Поставио сам и верзију превода за SMF 1.1.2:

Ћирилична верзија
Латинична верзија

Ажурирана ћирилична верзија би ускоро требало да се нађе и на Download страници али до тада је можете преузети са горњег линка.

miks3r

@JovanT
Prevod je super samo nisi preveo HELP. Pogledaj u jednoj temi organizovali smo prevodjenje HELP-a i  zahvaljujuci @deskonyu imamo preveden HELP (Manual.serbian_latin-utf8.php) pa mogo bi da ga ubacis u tvoju verziju prevoda! Naravno proveri prevod, ako je potrebno ispravi greske, kompletiraj ceo prevod pa onda ga postavljaj u DOWNLOAD sekciji!
Poz

deksonyu

Quote from: miks3r on March 12, 2007, 05:06:52 PM
@JovanT
Prevod je super samo nisi preveo HELP. Pogledaj u jednoj temi organizovali smo prevodjenje HELP-a i  zahvaljujuci @deskonyu imamo preveden HELP (Manual.serbian_latin-utf8.php) pa mogo bi da ga ubacis u tvoju verziju prevoda! Naravno proveri prevod, ako je potrebno ispravi greske, kompletiraj ceo prevod pa onda ga postavljaj u DOWNLOAD sekciji!
Poz
Ako kazes za "help", mislis na manual_serbian.php  ( mora se naravno jos malo preradi, ja nisam stigo do sad )
A Help, je ->Help_serbian.php<- on takodje nije preveden. Nije da je potrebno, meni licno ne znaci. Samo spominjem radi kopletnosti ! 

miks3r

Na meni "Pomoc" tj. "Help" (Manual.serbian.php) sam mislio, jer ako vec postavlja srpski prevod u Download sekciji SMF-a kao zvanican, neka bar bude kompletan!

nitewolf

Quote from: JovanT on March 09, 2007, 05:11:43 PM
Поставио сам и верзију превода за SMF 1.1.2:

hxxp:jovant.guruserve.com/projekti/smf-prevod/smf_1-1-2_srpski-prevod.zip [nonactive]
hxxp:jovant.guruserve.com/projekti/smf-prevod/smf_1-1-2_srpski-prevod-latinica.zip [nonactive]

Ажурирана ћирилична верзија би ускоро требало да се нађе и на Download страници али до тада је можете преузети са горњег линка.

Instalirao sam Latinicnu verziju i pojavljuju mi se sva slova sem Ch. Umesto Ch postavljaju se one kuke ?? dali neko zna zasto i dali to moze da se ispravi
Hvala unapred

JovanT

Код мене превод ради како треба. Можеш ли да нам кажеш где се тачно Č не појављује како треба: у преводу или у порукама које шаљу чланови твог форума?

nitewolf

Ch se ne pojavljuje u porukama koje se salju. Cudno je to jer kad pisem poruku i pravim preview prikazuje se Ch ali kad postujem umesto Ch pojavljuje se one kuke.Mislim da to ima veze sa site host-om.

Vanz

da li ti je baza u UTF8??? Posto se i meni slicna stvar desavala!!!  Daj link ka tvom forumu!!

PeTkO

Ja evo procitao ceo topic i nemogu nikako da nadjem resenje za moj problem.Naime ja uopste nevidim slovo ch.A i neznam kako da bazu prebacim u UTF-8 i da li je ona uopste prebacena.SMF verzija je 1.1.2

Mihac™

Quote from: mariopazi on September 19, 2006, 07:28:47 PM
a ljudi moji misli li ko ovo radit il ne , aaa nisam vidio neaktivnijeg foruma
Tko će vam raditi i odgovoriti bilo što kad ste sve zaspamali i natrpali reklamama.
Drugo je svjetski jezik latinica, a vi napraviste sprdnju iz helpa i naravno da vam neće nitko odgovoriti.

"kad budala postavi neko glupo pitanje ni deset mudraca ne može na njega odgovoriti "

Advertisement: