Big Glupi problem

Started by Dupli, June 19, 2007, 03:42:36 PM

Previous topic - Next topic

Dupli

Ovak

imao sam stari site sa smf-om 1.1.1 koji je funkcionirao sa hrvatskim jezikom, tj nije bio problem to riješiti ni na bilo kojem skinu koji sam digao gore, zatim sam ga updejtao na 1.1.2 i dalje je sve radilo normalno...

Sad sam prešao na novi host i tu je po defoultu u fantastiku ponuđen smf 1.1.2 jerje zadnja verzija i on već u defoultu ima ponuđen hrvatski koji je Admin panelu oznaćen kao Croatian UTF-8 što nije naš charset, skinio sam hrvatski paket za 1.1.2 sa smf-a i implementirao ga i i dalje imem probleme tipa kada se ostavi post ne prihvaća "đ č ć " i ostavlja upitnike umjesto njih a "š i ž " prihvaća i ne radi greške

veći problem nastane i to eror u subs.php - u u liniji 457...

jeli imao netko slićan problem i kako ga riješio?

markonio

Quote from: Dupli on June 19, 2007, 03:42:36 PM
Croatian UTF-8 što nije naš charset, skinio sam hrvatski paket za 1.1.2 sa smf-a i implementirao ga

Koliko ja znam, UTF-8 je internacionalni charset (od japanskog do eskimskog ;)) i sadrži sve HR znakove.

Moguče rješenje problema: Skinuti HR prijevod za UTF-8 i instalirati ga. U forumu otići na admin-održavanje foruma-Convert the database and data to UTF-8 (ne koristim HR prijevod, pa neznam kako piše).

Ovo je ovako iz glave. Preporučam ti da prvo isprobaš lokalno...

Dupli

pokušao sam sa ovim ali i dalje bez učinka, Cijeli forum je na HR i znakovi "č đ ć" i kad pišeš post vidljivi su, čak su vidljivi i kad odeš, tj klikneš na pregled, no kad se ostavi post na forumu ti znakovi se pretvore u upitnike, isto tako nastane greška ako je neki od tih znakova u naslovu

Dupli

Dali ima netko da je instalirao friško predzadnju verziju smf-a 1.1.2. i da je u postovima imao problema sa "ć č i đ " ?

markonio

Mislim da bi nam link na forum pomogao....

Dupli

Vidiš...isprićavam se   . . . hxxp:www.klubistika.net/smf/index.php [nonactive] potrebno je regat se

nela

#6
da i ja imam isti problem

pojavljuju mi se upitnici umjesto čćđ, a žš rade normalno

ja sam danas instalirala verziju 1.1.3 , instalacijom preko fantastica
Think globally, act locally

JerryCRO

odi u settings.php ,tamo ti na kraju prije ?> piše
Quote$db_character_set = 'utf8';
i promjeni u windows-1250 znaći ta linija treba izgledat ovako
Quote$db_character_set = 'windows-1250';
www.xybrid-clan.net
www.xybrid-clan.net/forum

nela

hvala

stvar radi - ali mi je nestalo nekih 1/3 postova - umjesto posta - sve prazno  ???
Think globally, act locally

Advertisement: