News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Download Sistemi

Started by Hoochie Coochie Man, March 17, 2008, 11:19:34 AM

Previous topic - Next topic

ahdevefa

www.siteadı.com/forum/index.php?action=downloads

bu şekilde yaptım dwnlad  sistemini gorudum.fakat admin panelinde download sistemini yonetecek yer gorunmedi?

birde ben ustte menulerde downloads diye bir menu eklemek istiyorum bu nasıl olacak?

Evo™

Türkçe dil dosyalarında yapman gereken değişiklikleri yapmadın demekki. İlk koduda HCM'nin söylediği dil dosyalarındaki değişiklikleri yapın ayrıca üst menüde çıkmasını istiyorsan buton eklemen gerek temanızın index.template.php'sini ekte verin yardımcı olayım default'a göre anlatıyım veya siz ona göre yapın.

Code (bul) Select

// Show the [home] button.
   echo ($current_action=='home' || $context['browser']['is_ie4']) ? '<td class="maintab_active_' . $first . '">&nbsp;</td>' : '' , '
            <td valign="top" class="maintab_' , $current_action == 'home' ? 'active_back' : 'back' , '">
               <a href="', $scripturl, '">' , $txt[103] , '</a>
            </td>' , $current_action == 'home' ? '<td class="maintab_active_' . $last . '">&nbsp;</td>' : '';

Code (Altına Ekle) Select

// the [Downloads System] button
    if ($context['allow_downloads_view'])
        echo ($current_action == 'downloads' || $context['browser']['is_ie4']) ? '<td class="maintab_active_' . $first . '">&nbsp;</td>' : '' , '
                <td valign="top" class="maintab_' , $current_action == 'downloads' ? 'active_back' : 'back' , '">
                    <a href="', $scripturl, '?action=downloads">' , $txt['downloads_menu']  , '</a>
                </td>' , $current_action == 'downloads' ? '<td class="maintab_active_' . $last . '">&nbsp;</td>' : '';

Böyle yaptığında ana sayfa butonun yanında çıkacak sen nerde çıkmasını istiyorsan o butonun altına koy. 2. verdiğim kodları.

ahdevefa

Quote from: єνσℓυтιση™ on September 05, 2008, 05:15:21 AM
Türkçe dil dosyalarında yapman gereken değişiklikleri yapmadın demekki. İlk koduda HCM'nin söylediği dil dosyalarındaki değişiklikleri yapın ayrıca üst menüde çıkmasını istiyorsan buton eklemen gerek temanızın index.template.php'sini ekte verin yardımcı olayım default'a göre anlatıyım veya siz ona göre yapın.

Code (bul) Select

// Show the [home] button.
   echo ($current_action=='home' || $context['browser']['is_ie4']) ? '<td class="maintab_active_' . $first . '">&nbsp;</td>' : '' , '
            <td valign="top" class="maintab_' , $current_action == 'home' ? 'active_back' : 'back' , '">
               <a href="', $scripturl, '">' , $txt[103] , '</a>
            </td>' , $current_action == 'home' ? '<td class="maintab_active_' . $last . '">&nbsp;</td>' : '';

Code (Altına Ekle) Select

echo ($current_action == 'downloads' || $context['browser']['is_ie4']) ? '<td class="maintab_active_' . $first . '">&nbsp;</td>' : '' , '
                <td valign="top" class="maintab_' , $current_action == 'downloads' ? 'active_back' : 'back' , '">
                </td>' , $current_action == 'downloads' ? '<td class="maintab_active_' . $last . '">&nbsp;</td>' : '';

Böyle yaptığında ana sayfa butonun yanında çıkacak sen nerde çıkmasını istiyorsan o butonun altına koy. 2. verdiğim kodları.

tamm kardeş ben dilbermc kullanıyorum.dosyalaruı ektee veriyorum.inş.

Hoochie Coochie Man

Quote from: ahdevefa on September 06, 2008, 10:17:52 AM
tamm kardeş ben dilbermc kullanıyorum.dosyalaruı ektee veriyorum.inş.

Bulun:
// How about the [search] button?

Öncesine ekleyin:

echo'

<td align="center" class="menubg' , $current_action == 'downloads' ? '2' : '' , '">

</td>';
İnadına SMF 1.1.X

_Serhat_

Quote from: Hoochie Coochie Man on August 31, 2008, 08:40:31 AM

Paketi kurup ilk mesajdaki söylenenleri harfi harfine yaptığınız sürece çalışmaması imkansız. Kod hatası yapmış olabilirsiniz, yaptığınız işlemleri geri alın, tekrar deneyin.
Aha bu mesajı yeni gördum =) Hoochie Coochie Man ilk mesajdaki herşeyi yaptım ama olmadı. Sadece bu pakette değil bütün paketlerde aynı sorun var mesela geçenlerde başka bir siteye konu kilitlendı mı mesaj mod.unu ekledım. Ama kilitlendımı ne mesajı çıksın kısmı var onun önunde mesaj yok. Bu download sistemını ekledığım siteyi hosting şirketimle biraz sorun yaşadığımdan dolayı kapadım =) ama bu konu kilitini resim olarak atıyım aynı sorun 2sınde de yazılar çıkmıyor. Download sistemınde de üye izinlerinde yazılar çıkmıyordu
Lüzümsüzsa Söndür...

Evo™

@_Serhat_
Türkçe dil dosyalarında yapılması gereken değişiklikleri yapmamışsınız.

_Serhat_

o paketteydi zaten türkçe dil dosyaları yani dil dosyasınıda indirdim ve kurdum
Lüzümsüzsa Söndür...

Hoochie Coochie Man

Quote from: _Serhat_ on September 06, 2008, 10:55:15 AM
o paketteydi zaten türkçe dil dosyaları yani dil dosyasınıda indirdim ve kurdum

Kullandığınız temada "languages" klasörü var mı?
Dil kdolarını nereye uyguluyorsunuz? Defaulta mı?
İnadına SMF 1.1.X

_Serhat_

evet default'un içindeki languages klasörune uyguluyorum
Lüzümsüzsa Söndür...

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

_Serhat_

Lüzümsüzsa Söndür...

Hoochie Coochie Man

Quote from: _Serhat_ on September 06, 2008, 11:17:50 AM
Quote from: Hoochie Coochie Man on September 06, 2008, 11:15:53 AM
Quote from: Hoochie Coochie Man on September 06, 2008, 11:12:53 AM
Kullandığınız temada "languages" klasörü var mı?
hayır yok

Pardon resimi bakınca şimdi anladım.
Bu modifikasyon gösterdiğiniz resimdeki yere herhangi bir kodlama uygulamıyor.

"Forum Seçenekleri"
"Sunucu Ayarları"

nın bulunduğu yerde bir "link" oluşturuyor.

Site linki alabilir miyim?
İnadına SMF 1.1.X

_Serhat_

destek.simya.com.tr/forum (download sistemını ekledığım site şu anda kapalı dediğim gibi host şirketi ile bir sorun yaşıyoruzda) bu site konu kilitlendı mesajınını eklediğim site bunda da aynı sorun var. Ve evet download sistemını ekledımı  sunuçu ayarları ve forum seçenekeleri arasında bir boşluk oluştu link çıkmadı
Lüzümsüzsa Söndür...

Hoochie Coochie Man

Quote from: _Serhat_ on September 06, 2008, 11:25:11 AM
destek.simya.com.tr/forum (download sistemını ekledığım site şu anda kapalı dediğim gibi host şirketi ile bir sorun yaşıyoruzda) bu site konu kilitlendı mesajınını eklediğim site bunda da aynı sorun var. Ve evet download sistemını ekledımı  sunuçu ayarları ve forum seçenekeleri arasında bir boşluk oluştu link çıkmadı

QuoteConnection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Site açılmadı, görmem gerekiyor..
İnadına SMF 1.1.X

_Serhat_

Şu anda açık
Şöyle birşey yapsam normale döner mı kullandığım tema üzerinde bir languages dosyası oluştursam ve türkçeleri buna atsam ama paket yükledımı direk default\languages dosyasına atıyor türkçeleri ve ingilizceleri onu nasıl düzelte bilirız
Lüzümsüzsa Söndür...

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

_Serhat_

Dediğim gibi bu mod yüklü değil bu modun yüklu olduğu sitem hosting şirketiyle olan bir sorundan dolayı şimdilik kapalı ama bütün modlarda aynı sorun çıkıyor yazıları göstermıyor sadece download modunda değil. Modun olmadığını ilk mesajımda da atmıştım Hoochie Coochie Man  ;) ve sonuna da bütün modlar için bu sorun var kurduğum sitelerde diye de ekledım
Lüzümsüzsa Söndür...

Hoochie Coochie Man

Quote from: _Serhat_ on September 06, 2008, 01:56:03 PM
Dediğim gibi bu mod yüklü değil bu modun yüklu olduğu sitem hosting şirketiyle olan bir sorundan dolayı şimdilik kapalı ama bütün modlarda aynı sorun çıkıyor yazıları göstermıyor sadece download modunda değil. Modun olmadığını ilk mesajımda da atmıştım Hoochie Coochie Man  ;) ve sonuna da bütün modlar için bu sorun var kurduğum sitelerde diye de ekledım

Anladım, ancak bu konu başlığında Download Sistemi ile ilgili desteği veriyoruz, ayrı bir sorununuzu "Türkçe" bölümünde yeni bir konu açarak belirtebilirsiniz. Benim fikrimce; bir yerde kodlama hatası yapıyorsunuz, yoksa 10larca kişi bu modu kullanamaz.
İnadına SMF 1.1.X

_Serhat_

Evet bende biliyorum sorun bende ama sitem açıkken download sistemı ile ilgiliydı o mesajım site kapandımı gordum ondan dolayı  :) Bunu nasıl düzenleye bilir o konu bir fikrin var mı acaba yani modları düzeltmek için  :)
Lüzümsüzsa Söndür...

Hoochie Coochie Man

Yukarıdaki siteye modufikasyonu yükleyemez misiniz?

İnanın bende anlayamadım neden böyle oluyor.

- Modifikasyonda sorun yok. "index.php?action=downloads" yapınca çalışıyor diyorsunuz.
- Dil dosyalarını doğru yere attığıma eminim diyorsunuz.

Bende bir bakayım diyorum :D
İnadına SMF 1.1.X

Advertisement: