News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SMF Türkçe Dil Dosyaları (1.1.6 ve 2.0 Beta 4)

Started by forsakenlad, May 04, 2008, 03:18:50 PM

Previous topic - Next topic

ub57

Usta Balıkçılar Platformu
www.ustabalikci.com

bycn*

hakanurer

Efelerin Buluştuğu Tek Nokta

cemix

x YaraSi x

Merhabalar..
Sitemde UTF-9 kullanmak istiyorum.
phpmyadmin'de latin-5_turkish_ci seçince şğç gibi harflerde veritabanı sorunu yaşadım.

PHPMyadmin'de hangi karakter kodlamasını seçmeliyim?
Tşkler.. :)

Harun Altintas

Meraba arkadaslar

bende almanca forum var. Türkce paketi harddisk ime indirdim. Tam olarak nasil ekliyebilirim?

dnmtnk

bu türkçe dil paketini ilgili yerlere yükledim ama dil seçeneklerinde türkçe karşıma çıkmıyor ne yapmalıyım ?

forsakenlad

İlgili yerlere yükledim derken neyi kastediyorsun tam olarak?
Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

dnmtnk

hocam tüm themes lerin içine attım daha doğrusu zip ten çıkan şeyi aynen attım ftp ye ardınan languages kısmına giriyorum halen english seçeneği çıkıyor karşıma

forsakenlad

Themes klasörünü varsayılan klasörün üzerine yazdırdıysan böyle bir şey olmaması lazım. Sitende Themes/default/languages/ klasöründe index.turkish.php adlı bir dosya mevcut mu?

dnmtnk

hocam tamam şimdi hallettim lakin ben kurulun yaparken utf-8 seçmiştim dildeki karakter kodlamasını utf-8 yapsam bu karakter bozukluğu ortadan kalkar mı ?

forsakenlad

Hayır tek tek dosyaların encoding'ini utf8 yapman gerekli. PsPad gibi bir metin işlemcisiyle aç dosyaları Biçim/Format gibi bir alt menünün altında UTF8 olur genelde onu seçip farklı kaydet'e tıklayıp dosyadi.turkish-utf8.php şeklinde kaydet.

dnmtnk

forsakenlad

Upload ettikten sonra Sunucu Ayarları bölümünden utf8 TÜrkçe dosyasını seçtin mi?

dnmtnk

saol hallettim eren hoca. aklıma takılan bişey daha var smf nin 2.0 versiyonu ücretli mi olcak yoksa opensource olarak devam etcek mi bilgilendirirsen sevinirim

BuЯЯЯЯaK

#Serseri

Sanırım son çıkanla bu dil dosyaları uyusmuyor localhostta Türkçe yüklemede hata verdi fakat ingilizce sorunsuz yüklendi.

Advertisement: