News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Export baze

Started by nirre, May 13, 2008, 05:05:33 AM

Previous topic - Next topic

nirre

Naime,imam problema sa hostom i ocu da ga mijenjam e sada me intereszuje kada idem na export baze iz phpmyadmin meni tamo dosta nekih stvari za cekiranje,pojma nemam pa me interesuje kako to da izvedem da sacuvam u komp da bih onda to import-ovao na drugi hosting?

Waske

Pa potraži malo tamo ima opcija EXPORT !!!

nirre

Ma znam to i ja klkinem tu ali tu ima dosta stvari za cekiranje a ja ne znam sta sve cekirati pa da to ne bude pogresno?

MarkoWeb

Selektujes sve iz baze, cekiras gzip/bzip zavisno sta imas u sustini je svejedno i to je to

nirre

Izvukoh bazu i sada me interesuje ima li kakvih problema sto je citava baza u jedno fajlu?

dioda

tako i treba da bude - ime_baze.sql

nirre

super,meni je tako
i znaci kad hocu da vratim idem na import i samo to importujem a on ce sam posle da napravi tabele?

MarkoWeb

pakuj bazu u zip, gzip, itd manje zauzima...

dioda

Quote from: nirre on May 24, 2008, 09:15:37 AM
super,meni je tako
i znaci kad hocu da vratim idem na import i samo to importujem a on ce sam posle da napravi tabele?

tacno tako...
kao sto marko kaze ako ti je baza velika izaberi gzip kada radis backup..

nirre

mala je baza(oko 11MB) i srecom izvukoh je sa free hosta

MarkoWeb

ako je 11mb raspakovana zapakovana ce biti ~2 ;)

pundravac

Pozdrav svima!

Moze li neko da mi objasni kako da importujem bazu.
Zelim da napravim identicnu kopiju foruma u lokalu, radi testiranja modova i sl.  Takodje i ako bude poterbe  da je uvezem na online forum.

Hvala!

nirre

Otvori phpmyadmin i na pocetnoj strani vidjeces da pise IMPORT,tu klikni i kad ti otvori novi prozor,odaberes bazu i kliknes GO

pundravac

Pozdrav!

Da postavim pitanje ovako, ako imporujem bazu preko phpmyadmin-a, i iskopiram sorce ( foruma ) sa servera u lokalni direktorijum, forum bi trebalo da se poveze sa bazom i da radi na lokalnom serveru? ( za sada neradi)

miregrobar

#14
Quote from: pundravac on August 04, 2008, 02:52:08 PM
Pozdrav!

Da postavim pitanje ovako, ako imporujem bazu preko phpmyadmin-a, i iskopiram sorce ( foruma ) sa servera u lokalni direktorijum, forum bi trebalo da se poveze sa bazom i da radi na lokalnom serveru? ( za sada neradi)

Moras u settings.php da podesis podatke za novu bazu kao i u admin panelu za root do tema koje koristis.




Ja ovako extraktujem bazu za sve php sisteme,bilo to smf ili neki drugi i nisam do sada imao problema sa importom baze.Znaci udjes u bazu foruma i kliknes gore export i pojavice ti se dijalog kao na slici dole.Podesi ovako kao ja i samo kliknes na Go
Naravno dole upises koji god hoces naziv za fajl koji skidas  ;)

pundravac

Pozdrav!

E, uspelo. Hvala  miregrobar- majstoru! na pomoci!

X3mE

Da ne bi morao da ispravljaš sva podešavanja ručno, nakon promene hosta, skineš fajl po imenu Repair Settings i on ti sve odradi.

http://www.simplemachines.org/download/?tools
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



dan555

Ne odradi baš sve, treba promeniti i za neke modove (galerija, arkade...) ako su instalirani.

X3mE

Pa dobro, 3rd party modovi se ne računaju.
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is - never try.

My mods:
OS & Browser Detection (1.5 is out!) | Skype Profile Field | GTalk Profile Field | AllCaps Blocker | SMF Syntax Highlighter (Beta) + 2 in development!

Personal websites:
Mobilize.rs (and forum) | Lolmao.info



pundravac

Pozdrav!

Za sada sve radi, i mislim da je ovako bolje da peske resavam probleme radi ucenja!

Advertisement: