Czy da się zrobić ukryty link widoczny tylko dla admina?

Started by impreza, March 10, 2010, 01:23:46 PM

Previous topic - Next topic

impreza

Czy da się zrobić ukryty link widoczny  tylko dla admina? Przykładowo w karmie na forum, tak że urzytkownicy widza + a ja jako administrator widzę jeszcze link do przyznania  - . Można przenosić te linki w dowolne miejsce i można bez problemu usunąć aby - wcale się nie pokazywał do klikania ale jak zrobić to aby go widział tylko administrator, lub był aktywny tylko dla niego.

Dzięki za pomoc jak ktoś da radę.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.


impreza

Prosiłbym bardziej opisowo. Nie mam pojęcia o czym mowa i jak to wykonać.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.


impreza

Link z Karmy

karma ma dwa linki widoczne dla każdego czyli przycisk Popieram i Potępiam. Mi zależy na tym aby każdy mógł wciskać przycisk dający tego plusa reputacji ale aby tylko administrator forum mógł użyć przycisku odejmującego reputację czyli Potępiam.

Obrzezek z linkiem może być widoczny dla wszystkich byle nie był aktywny lub widoczny tylko dla administratora strony. 
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.


impreza

Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

roco

Karma występuje w topikach, tj. każdy post ma swojego właściciela, i to tam pod lub nad avatarem autora postu, jest dodawanie karmy [ + ]  i  [ - ].
O ile została włączona, tu chodzi nie o karmę sumaryczną, tylko o tę gdzie inni użytkownicy mogą dawać plusa lub minusa.
Trochę nie rozumiem tego zamiaru, czy tez potrzeby.. nie lepiej przestawić karmy na inny tryb - właśnie sumaryczny?
Tomkowi chodzi o ukrycie: [-], tak żeby tylko admin go widział. Dokładniej chodzi o sekcję, (w pliku): // Is this user allowed to modify this member's karma?

A konkretnie o ten link:

<a href="', $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a>

Chodzi tu o plik ze stylu, (o ile modyfikacja kodu ma być lokalna), - Display.template.php a nie o plik odpowiedzialny za wyświetlanie indeksu topików.

Pozdrawiam
roco
.

flapjack

racja roco, poprosilem nie o ten plik

wieczorem wkleje ci co trzeba zmienic, zeby tylko admin mogl dawac minusy

impreza

Bardzo bym dziękował, chcę zainstalować moda Karma dyskrypion mod http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=192 i wiem że jak każdy by miał opcje wklepywania minusów to zrobiło by się bagno. najlepiej jak użytkownicy mogą tylko dać plusa, nie chcą to nie muszą ale aby ne pakować minusami - łatwiej jest je wlepiać niż samemu coś napisać i poddać się ocenie.

To czekam i dziękuje.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

flapjack

hola hola, szefuniu. jaki sens ma wprowadzanie przeze mnie zmian, jeśli chcesz potem na to moda zainstalować? na 100% będzie on modyfikował te same ustawienia wewnątrz tego samego pliku, więc zastanów się dobrze

impreza

Wolałbym bym rozumieć jak to zrobić niż dostać gotowe i niż z tego nie wynieść wiedzy. Moja wiedza jest procentowa bo to co wiem to pomagam tez innym w czymś. Dlatego bym prosił o pokazową pomoc, porównam zresztą sobie pik jaki ty przygotujesz czy raczej kod z modyfikowanym. Więc i tka i tak będzie to pomocne
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

flapjack

nie rozumiesz, jesli ja wrzuce ci zmodyfikowany kod, to po wgraniu tego moda "karma..." on NADPISZE to co ja wrzucilem  (a raczej sie wywali)

zacznijmy od poczatku: jakiego uzywasz tematu? i jaka wersja smf?

impreza

Bez obaw, jeśli kod polega na operacji w plikach to dam sobie radę jak będę widział raz co było zrobione. Więc forum 1.1.11 tematu nie rozumiem, ale po prostu zrób tak aby  ten - był dostępny tylko dla admina forum. O resztę się nie ma co martwić na zapas. Praca nie pójdzie na marne.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

impreza

Witam ruszy się coś z tym linkiem czy już stracić nadzieję.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

flapjack

żeby sprawdzić, czy ktoś jest adminem używasz:
Quoteif ($context['user']['is_admin'])
{
   tutaj instrukcje jak ktos jest adminem
}
else
{
   a tutaj jak nie jest
}

czyli w twoim przypadku szukasz:
Quote// Is this user allowed to modify this member's karma?
         if ($message['member']['karma']['allow'])
            echo '
                        <li class="karma_allow">
                           <a href="', $scripturl, '?action=modifykarma;sa=applaud;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.' . $context['start'], ';m=', $message['id'], ';', $context['session_var'], '=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaApplaudLabel'], '</a>
                           <a href="', $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';', $context['session_var'], '=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a>
                        </li>';
i zamieniasz na:
Quote// Is this user allowed to modify this member's karma?
         if ($message['member']['karma']['allow'])
            echo '
                        <li class="karma_allow">
                           <a href="', $scripturl, '?action=modifykarma;sa=applaud;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.' . $context['start'], ';m=', $message['id'], ';', $context['session_var'], '=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaApplaudLabel'], '</a>';
                           if ($context['user']['is_admin'])
               echo '<a href="', $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';', $context['session_var'], '=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a>';
               echo '
                        </li>';

pisze z głowy, ale powinno zadziałać. jeśli natomiast chcesz udostępnić możliwość głosowania jakiejś grupie, to robisz analogicznie jak tu:
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=286840.0

jak to ci nie wystarczy, to powinieneś nieco więcej poczytać o php

impreza

Niedziała strona z tym.

Ja mam taki kod strony w pliku Display.template.php - ten co podałeś wyżej nie działa i strona ma błędy nie wyświetla się nawet.

// Is this user allowed to modify this member's karma?
if ($message['member']['karma']['allow'])
echo '
<a href="', $scripturl, '?action=modifykarma;sa=applaud;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.' . $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaApplaudLabel'], '</a>
<a href="', $scripturl, '?action=modifykarma;sa=smite;uid=', $message['member']['id'], ';topic=', $context['current_topic'], '.', $context['start'], ';m=', $message['id'], ';sesc=', $context['session_id'], '">', $modSettings['karmaSmiteLabel'], '</a><br />';
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

flapjack

jakbys sie wczesniej podzielil jakiej wersji smf uzywasz to pewnie bym wkleil poprawny kod. teraz musisz tylko wkleic to co ci podalem do twojego kodu, proste jak konstrukcja cepa, wystarczy wykazac odrobine inicjatywy

impreza

kiedy to nie działa pisze że jest błąd i nie wyświetla się strona. 

Jak kupuje twój kod strona działa i widzi tylko admin ujemne wstawianie  ale nie mogę wstać  ani + ani - pisze weryfikacja sesji nie powoda się.
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

impreza

Witam, czy ta sprawa będzie dokończona czy nie da się aby działało?
Portal ToTemat.pl - treści w postaci artykułów i filmów tematycznych.

Advertisement: