News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Flash-Foruma Entegreli-Çok Kullanışlı Bir "Moderatör Başvuru Formu"...

Started by Arveles, February 29, 2008, 11:41:35 AM

Previous topic - Next topic

Arveles

Görünüm:

"http://img407.imageshack.us/img407/1135/dddrk9.png" grafik dosyası hatalı olduğu için gösterilemiyor.

Demo: http://eleleyiz.org/index.php?action=modbasvur

Anlatım: Öncelikle ekte verdiğim dosyaları zipten çıkarıp içinden interstate-survey-form.php adlı dosyayı açıyoruz. Buradaki [email protected] kısmına formun gelmesini istediğiniz mail adresinizi yazıyorsunuz.Daha sonra kaydedip tüm dosyaları forum dizininize atıyorsunuz.Sonra  BURADAN Custom Action modunu paketlerden forumumuza kuruyoruz. Daha sonra admin-forum seçeneklerinden Custom Action ayarlarına geliyoruz. Ayarlarını şu şekilde yapıyoruz:

• Name kısmına: modbasvur yazıyoruz
  • Type kısmında HTML seçili olmalı
  • Page Title kısmına Moderatör Başvuru Formu yazıyoruz
  • Code kısmına şu kodu yapıştırıyoruz:
<center><script type="text/javascript" src="swfobject.js"></script><div id="CC8883823"><b>OOPS! </b>You forgot to upload swfobject.js ! You must upload this file for your form to work.</div><script type="text/javascript">var so = new SWFObject("interstate-survey-form.swf", "interstate-survey-form.xml", "480", "564", "7,0,0,0", "#ffffff");so.addParam("classid", "clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000");so.addParam("quality", "high");so.addParam("scale", "noscale");so.addParam("salign", "lt");so.addParam("FlashVars", "xmlfile=interstate-survey-form.xml&w=480&h=564");so.write("CC8883823");</script>   </center>

• Kaydet e bastıktan sonra sayfa yenilenince altta bulunan  Go To Page ye basıp  Başvuru Sayfamızı görüntüleyebilir, başvuru sayfamızın adresini alabiliriz.
Arkaplan resmini değiştirmek için form_2_3.png dosyasını editleyebilir, ya da başka bir resimle değiştirebiliriz.
   Arkaplan rengi için ise interstate-survey-form.xml dosyasında
bkcolor="0xD0DFEB" kısmını bulup D0DFEB olan  renk kodlarını istediğimizle değiştirebiliriz..
   Yukarıdaki Eğitim Forumu yazısını kaldırmak için interstate-survey-form.xml dosyasını açıp text="Eğitim Forumu Moderatör Başvuru Formu" kısmını kendinize göre düzenleyiniz...

Kolay Gelsin...

NOT: Bu formu hazırlarken hiç bir yerden copy/paste kesinlikle yapılmamıştır ve hiçbir yerine reklam eklenmemiştir..3 saatlik bir emeğin ürünüdür.
Elveda SMF...

Yağız...

Yağız...

Arveles

Şu an formun durumu (sayfa flash olduğu için resim kalitesiz çıkmış):

Elveda SMF...

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

KenaNeoN

güzel gözüküyor.Yaptıktan sonra demo atarsan bizde bakarız
İnsanlar komik, onları anlaman için yeter mimik.
Tek sahipliğimiz bilmem kaç gram et ve içine sığınan kemik.
Onu da toprak alır elde var ölüm, hüzünlü son bölüm !....

KoloRap.org | Kolera Tarzı Rap >>> Güncel Kuvvetmira Portalı
<a href="http://www.kolorap.org" title="Kolera,Sagopa Kajmer,Abluka Alarm,Sago,Sagopa,Kolo,Kuvvetmira,Türkçe Rap,Melankolia,Mic Beatz,KoloRap,Graffiti,Hip Hop" target="_blank">KoloRap.org</a>

Arveles

Elveda SMF...

Hoochie Coochie Man

Eleştri yardım kabul ediyor musunuz?
Ediyorsanız size tavsiyem forma arka planı değiştirmek için bir ayar koymayı unutmayın, herkesin ki farklı olabilir.

Eleştri yardım kabul etmiyor iseniz bu dediklerimi dikkate almayın, iyi çalışmalar..
İnadına SMF 1.1.X

Abraxas

mod un flash ile yapılması moda ayrı bir güzellik katmış, tamamlanınca dahada güzel olacaktır..

teşekkürler

Alpay

Evet Flashi ile bir calişma gayet kullanıcıya hitap ediyor (Arka plan daha hoş olabilir ve ya Hcm nin dedigi gibi değiştirebilir renkler) Fla sinida isteriz :P

Kolay gelsin

SenSa

Artık forum kullanmaktan kesinlikle vazgeçtiğimden dolayı kuramıcağıma rağmen tebriklerimi iletmek istedim çok hoş bir form olmuş :)
ιƒ ι'м кιℓℓє∂ ву тнє qυєѕтισηѕ ℓιкє α ¢αη¢єя.. тнєη ι'ℓℓ вє вυяιє∂ ιη тнє ѕιℓєη¢є σƒ тнє αηѕωєя..

Arveles

Şu an için tek sorunu var, o da mesaj gönderilmesine rağmen "Mesajınız Gönderildi" yazısının çıkmaması..Onu da yarın hallederiz..
Elveda SMF...

Hoochie Coochie Man

İnadına SMF 1.1.X

Arveles

Elveda SMF...

Hoochie Coochie Man

Quote from: Eleleyiz.Org on February 29, 2008, 05:40:20 PM
Quote from: Hoochie Coochie Man on February 29, 2008, 05:39:16 PM
Arka plan böyle kalıcaksa atın çöpe gitsin bence..
Nasıl değiştirileceğini yazdım yukarıya..
Sen ilk mesajı ne zaman editledin yahu. Haberim yoktu, özür..
Bende iplemedin sandım bizi :P emeğine sağlık..
İnadına SMF 1.1.X

Arveles

Quote from: Hoochie Coochie Man on February 29, 2008, 05:43:44 PM
Quote from: Eleleyiz.Org on February 29, 2008, 05:40:20 PM
Quote from: Hoochie Coochie Man on February 29, 2008, 05:39:16 PM
Arka plan böyle kalıcaksa atın çöpe gitsin bence..
Nasıl değiştirileceğini yazdım yukarıya..
Sen ilk mesajı ne zaman editledin yahu. Haberim yoktu, özür..
Bende iplemedin sandım bizi :P emeğine sağlık..
Problem yok ;)
Elveda SMF...

Pяηѕѕ LF

Custom action modunu daha once msn destek eklentisine kullanmistik.
tekrar admin panelinden girildiginde o kodlar duruyor. custom action'u anliyamadim ben :(.
1.1.21 Default

Arveles

Quote from: Prenses on February 29, 2008, 06:42:26 PM
tekrar admin panelinden girildiginde o kodlar duruyor. custom action'u anliyamadim ben :(.
altta "Add an action" a basarak yeni bir action ekleyiniz...
Elveda SMF...

Pяηѕѕ LF

Quote from: Eleleyiz.Org on February 29, 2008, 06:50:59 PM
Quote from: Prenses on February 29, 2008, 06:42:26 PM
altta "Add an action" a basarak yeni bir action ekleyiniz...

alta yeni bir seyler cikti türkçe degilki tam anlamiyoruz ama simdi sanki anladim gibi :) yardimci oldugun için tesekkurler bisey daha ogrenmis olduk sagol :)
1.1.21 Default

Advertisement: